fokus
Investice
Daňové 
prázdniny 
Andreje Babiše
1
9

fokus
Investice
2
9

Mantrou ministra financí Andreje Babiše je lepší výběr daní. Jeho firmy si přitom vyjednaly daňové prázdniny. Vloni, kdy se Babiš stal vicepremiérem, přiznal stát společnostem ze skupiny Agrofert daňové slevy ve výši 1,56 miliardy korun. V celé historii Agrofertu jde o rekord.
dyž se nebude krást a občané budou mít pocit, že to funguje, tak bychom se měli dožít pocitu, že budeme pyšní na to, že platíme daně. To prohlásil ministr financí Andrej Babiš loni v únoru. Jeho firmy se přitom v té době ucházely o daňové prázdniny.
Hned v prvním roce, co se majitel Agrofertu stal členem vlády, dopřál stát osmi jeho firmám investiční pobídky za 1,56 miliardy korun. V letech 1998 až 2013 přitom přiznal vybraným dcerám Agrofertu pobídky za 2,15 miliardy. Za 16 let to tedy dohromady bylo jen o necelých 600 milionů víc než za jediný rok 2014. 
V minulém roce byl ovšem stát po hubenějších letech při udělování daňových slev vstřícnější. Na domácí i zahraniční investice za bezmála 78 miliard korun přiznal daňovou podporu za 25,6 miliardy.
T
K
Text
Táňa Králová
ToggleRunStop