Dotyk je publicisticko-společenský magazín, který začal vycházet v květnu 2013 a který sází na kvalitní žurnalistiku. Jeho cílem je ukázat, že novinařina v dnešní rychlé době nemusí být povrchní, a že to, co stále v médiích rozhoduje, je obsah.

Týdeník Dotyk tvoří skupina zkušených a respektovaných novinářů z Česka, kteří v minulosti prošli redakcemi zpravodajských deníků i týdeníků.

Redakce

Eva Hanáková byla čtyři roky šéfredaktorkou týdeníku Ekonom. Během jejího působení časopis prošel významnými obsahovými změnami, které vedly k výraznému posílení jeho pozice na trhu. Před tím řídila sekci Podniky a trhy v Hospodářských novinách.

Naďa Kubalíková pracovala jako editorka v MF Dnes, týdeníku Ekonom a naposled v téže funkci v časopisu Euro. Funkci editorky zastává také ve vydavatesltví Tablet Media.

Jiří Pšenička začínal svoji žurnalistickou dráhu v roce 1992 v Českém deníku. Posléze působil v Lidových novinách, časopisech Týden a Euro, kde se věnoval zejména investigativní novinařině a ekonomickým tématům. Posledních pět let zastával post šéfreportéra týdeníku Ekonom. Na stejné pozici působí ve vydavatelství Tablet Media.

Jan Štětka vystudoval český jazyk a historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V médiích působí více než dvacet let. Byl redaktorem a komentátorem v denících Lidové noviny, MF Dnes a v týdenících Euro a Ekonom. Zabývá se převážně politicko-společenskými tématy.

Martin Mařík začínal v Zemědělských novinách, poté působil mj. v MF Dnes, Euru, Hospodářských novinách a naposledy v týdeníku Ekonom. Věnuje se ekonomicko-politickým tématům, kauzám, a detailně např. také agrární politice. Martin Mařík je od roku 1978 členem České společnosti entomologické.

Lukáš Rozmajzl působil jako reportér webového zpravodajství televize Nova, editor serveru iHNed.cz a naposledy v týdeníku Ekonom. Zaměřuje se převážně na technologie.

Táňa Králová pracovala v odborném zemědělském tisku, týdeníku Euro a působila také jako tisková mluvčí ministerstva zemědělství.

Libor Akrman, od roku 2001 pracoval ve vydavatelském domě Economia, kde sedm let vedl ekonomickou rubriku serveru iHNed.cz, poté 2 roky působil jako hlavní editor iHNed.cz. Na jaře 2012 v Economii rozjel podnikatelský portál ProByznys.info, kde byl jako šéfredaktor zodpovědný za obsah a služby. Od loňského podzimu působil jako editor Hospodářských novin.

Jan Strouhal, od roku 2011 pracoval jako editor Hospodářských novin, v roce 2013 působll PR manažer v CET21, v roce 2014 působil jako korespondent agentury Reuters.

David Tramba je jeden z největších expertů na energetiku v novinářské obci. Začínal v České informační agentuře. Následně působil v ekonomické redakci Lidových novin a v týdeníku Ekonom.