V DVTV Horký pracoval od října 2015 a měl funkci takzvaného "létajícího reportéra". "Pokrývá rozhovory v terénu a další témata, na které ve dvojici produkčně nedosáhneme,“ popsal v roce 2015 podle serveru Mediaguru.cz Horkého funkci moderátor Martin Veselovský, který je spolu s Danielou Drtinovou hlavní tváří DVTV.

O přechodu z DVTV na Seznam Zprávy informoval Dotyk.cz už ve čtvrtek 7. září ráno, Filip Horký to v té době nepotvrzoval, ale ani jednoznačně nevyvracel. "Tato věc teď není na stole," napsal stručně v odpovědi na otázku, zda do Seznam Zpráv nastoupí.

Po prosbě, aby svou odpověď rozvedl, odepsal: "Jsem v DVTV se dvěma moderátory, které považuju za bezkonkurenční v dělání rozhovorů a snažím se od nich maximálně učit. Navíc teď jsou volby, takže kdy víc okukovat, jak dělat dobré politické interview. Myslím, že jako odpověď je to jasné." Na další dotaz, zda lze přece jen říci jednoznačněji, jestli v blízké době připravuje či nepřipravuje přestup, odkázal na svou předchozí odpověď.

Informaci o jeho možném angažování nepotvrdil ani Seznam.cz. "Máme politiku, že nikdy předem nekomentujeme žádná jména. Buď až tehdy, když skutečně nastoupí, nebo to necháváme na nich, když to řeknou sami," sdělila Dotyk.cz manažerka PR a interní komunikace Seznam.cz Irena Zatloukalová.

Během dne ale Horký zveřejnil na svém Facebooku text, který lze vnímat jako rozloučení s DVTV: "Nezažil jsem v životě příliš náročnějších rozhodnutí. Tohle bylo se spoustou bezesných nocí… V DVTV jsem dostal neskutečnou možnost se učit od lidí, kteří pro mě byli a jsou stále novinářsky nedostižní. Není tu nikdo, koho bych za umění rozhovorů v Česku obdivoval víc než Martina a Danielu.

A já po dva roky dostával šanci se od nich každý den učit. Pozorovat je při přípravě i práci. Ptát se na cokoliv, co mě zajímalo. Vždy pomohli, vždy byli absolutně otevření. Stejně jako celý tým DVTV. Bylo to unikátní pracovní prostředí. Otevřené, přející, nápadité, pozitivní.

Prostředí, které poskytlo jedinečnou šanci přinést dojmy z uprchlického tábora v Jordánsku, z bojové fronty na Ukrajině, rozhovory s politiky, při jejichž přípravě byly zkušenosti celého týmu k nezaplacení. Dostal jsem možnost mluvit s lidmi ze CNN, NASA i s dalšími exkluzivními zahraničními hosty. Za tohle vše patří DVTV obrovský dík," napsal Horký.

Horký přišel do DVTV v říjnu 2015 z České televize. V ČT začínal v roce 2010 jako sportovní a fotbalový reportér, od února 2013 do října 2015 pak byl redaktorem zpravodajského kanálu ČT24, kde měl na starost každdodenní zpravodajství, reportáže a živé vstupy. Ještě před nástupem do České televize pracoval jako reportér kanálu Eurofotbal.

Přestože jde o mladého novináře z generace do třiceti let, je Filip Horký pojmem zejména mezi uživateli Twitteru, zvláště pak mezi těmi, které zajímá světové i české politické dění. Takzvané "breaking news", tedy přelomové a důležité zprávy, nezřídka tweetuje jako první, aby k nim později dodával potřebný kontext.

Svůj přístup k Twitteru popsal Horký v roce 2016 na konferenci New Media Inspiration: díky aplikaci TweetDeck sleduje několik různých timelines najednou (standardní výpis příspěvků lidí, které sleduje, sloupec s reakcemi na vlastní tweety, a dále přehled textů vyfiltrovaných podle klíčových slov). Na Twitteru navíc sledovat i zdroje, k nimž by se jinými kanály nedostal, například reportérku z turecko-syrských hranic Frederike Geerdinkovou. Důvěryhodnost zdrojů informací doporučoval ověřovat.

Na trhu je po něm docela poptávka, třeba časopis Forbes začátkem letošního srpna uvedl, že pracuje i jako frelancer pro CNN. Podle Horkého tomu tak ale není, jen ho prý požádali o životopis.