Andreas Pieralli je překladatel, učitel, konzultant a publicista. Od roku 2005 žije trvale v Praze, zajímá se především o ekonomii, politiku, globalizaci, společnost a ekologii.
Poslanci dnes projednávaná novela zákona o střetu zájmů může mít pro Českou republiku dalekosáhlý význam. To, že se takzvaný lex Babiš zabývá hlavně ministrem financí, nemusí automaticky znamenat, že…
Na velké otřesy všeho druhu je Itálie zvyklá: táhnoucí se ozvěny finanční krize, již deset let stagnující ekonomika, ostudně vysoká nezaměstnanost mladých a masivní odliv nejlepších mozků a kapacit…
Je jí teprve 38 let, je právničkou se specializací na občanské právo. Svým vzhledem připomíná Penelope Cruzovou, což v zemi posedlé ženskou krásou jistě není na škodu. Řeč je o Virginii Raggiové –…
S příchodem jara nabral na síle příliv imigrantů ze severní Afriky do Itálie. Na svoji příležitost čeká v Libyi podle některých odhadů až 800 tisíc běženců. Na situaci reagují i další evropské státy…
Itálie čelí v posledním týdnu nebývalému náporu běženců ze severní Afriky. Stovky z nich už za svoji touhu po lepším životě zaplatily nejvyšší cenu. Jenže Italové, unavení nekončící ekonomickou…
Po vstupu byznysmena Andreje Babiše do politiky, a nyní také do médií, hrozí prý Česku „berlusconizace" veřejného života.Jak se ale Silvio Berlusconi skutečně dostal k penězům a moci, ví málokdo.
V Evropě se víc a víc prosazuje gerontokracie. O politice a budoucích reformách stále častěji rozhoduje starší generace voličů. Pracující a vydělávající občan se stává nejdiskriminovanější menšinou.