autor
publicista

Daniel Dočekal

Český internetový publicista. Zakladatel internetového magazínu Svět Namodro, kolektivního weblogu Prostý Občasník Originálního Humoru, Digiwebu.cz a dalších projektů. V minulosti pracoval jako šéfredaktor iHNed.cz, nyní působí coby redaktor a blogger časopisu Inside, věnovaného trendům a strategiím na českém trhu IT.

IT

Daniel Dočekal: Google nás chytřejšími nedělá

3. listopad 2016 četba na 4 minuty

Jakým způsobem nás ovlivňuje používání internetu a vyhledávačů? Vědci přišli se zajímavým zjištěním – myslíme si o sobě, že dokážeme lépe vysvětlovat. Chyba lávky.

Ztraceni bez Googlu

27. říjen 2016 četba na 4 minuty

Česká republika má v případě Googlu dlouhodobě poměrně výjimečnou pozici, hlavně s ohledem na to, jak jsme malí i jak unikátní a málo užívaný je náš jazyk.

Dostupný advokát je dostupný nejen finančně, ale hlavně online

23. říjen 2016 četba na 9 minut

Právníci a advokáti nebývají něčím, co se snadno řeší čistě online. Doba se ale mění a ani advokacie se internetu a cloudu nemůže vyhnout

Jeden dobře podvržený mail a 40 milionů eur je pryč

6. říjen 2016 četba na 6 minut

Německého výrobce kabelů, resp. jeho rumunskou pobočku připravili hackeři o 40 milionů eur, stačil jim k tomu jediný podvržený phishingový e-mail. Těžko pochopitelná záležitost zajímavá i tím, že se…

Zpoplatnění novin? K ničemu nevede

22. září 2016 četba na 6 minut

Vztyčování zdí čtenářům v podobě nutnosti platit za obsah nefunguje. Důvody jsou pořád ty samé, které byly už před lety. Jen silnější.

Revoluce Apple? Překvapení se nekoná, jen dohánění konkurence

15. září 2016 četba na 9 minut

Dělat revoluci je těžké i pro takovou firmu, jako je Apple. Zejména pokud svět očekává, že ji uděláte aspoň dvakrát ročně, nebo aspoň jednou.  

Daniel Dočekal: Google, diktátor, který vás má v hrsti

28. červenec 2016 četba na 5 minut

Google smazal e-mail i blog umělce Dennise Coopera. Neznámo proč. Roky práce jsou ztraceny – klasicky pro nijak neurčené obecné porušování pravidel užívání. Google navíc zaujal pozici mrtvého brouka.

Únik dat z Ashley Madison trestem nevěrníků

31. srpen 2015 četba na 7 minut

Je to příběh ne nepodobný desítkám předchozích, ale také stovkám budoucích. Z jedné z největších seznamek na internetu, Ashley Madison, hackeři ukradli údaje o zhruba 38 milionech uživatelů,…