autor
redaktor

Martin Mařík

Je redaktorem týdeníku Dotyk. Věnuje se ekonomicko-politickým tématům, kauzám, a detailně například také agrární politice. Začínal v Zemědělských novinách, poté působil mj. v MF DNES, Euru, Hospodářských novinách a naposledy v týdeníku Ekonom. Od roku 1978 je členem České společnosti entomologické.

Český chirurg v německé emigraci

13. prosinec 2013 četba na 16 minut

S bývalým primářem z pražské Homolky Pavlem Šebestou o důvodech, proč téměř v šedesáti letech odešel do nemocnice v saském Chemnitzu, a také o zhoubném provázání byznysu se současnou medicínou.

10 + 1 hřích Andreje Babiše

13. prosinec 2013 četba na 10 minut

Zatím nikdo v Česku nedovedl propojení ekonomické a politické moci k takové dokonalosti jako miliardář Babiš.

Transparency vykročila do tmy

29. listopad 2013 četba na 4 minuty

Faktický vítěz parlamentních voleb Andrej Babiš navrhl na post ministra vnitra šéfa české pobočky Transparency International Davida Ondráčku – a ten by prý „do toho šel". Těžko si představit horší…

Babiš dostal chuť na polské potraviny

13. listopad 2013 četba na 3 minuty

Investiční fond Hartenberg, zřízený bývalým špičkovým manažerem skupiny Penta Jozefem Janovem, vznikl teprve letos v červnu – a už usiluje o čtyři konkrétní akvizice. „Jednou z nich je…

Nejedlý v konfliktech zájmů

25. říjen 2013 četba na 8 minut

Vlivný poradce českého prezidenta Martin Nejedlý je spolumajitelem a jednatelem společnosti Lukoil Aviation Czech. Kvůli souběhu politických a byznysových aktivit se dostává do střetů zájmů.

Rozhovor - Chráním novináře před byznysmeny a politiky

27. září 2013 četba na 6 minut

Nikdy do práce novinářů zasahovat nebudu, to si pamatujte, vzkazuje v rozhovoru s týdeníkem Dotyk mediální obci miliardář Andrej Babiš.

Konec nezávislých médií?

27. září 2013 četba na 19 minut

Západoevropští vydavatelé novin opouštějí Česko. Mediální trh ovládli domácí podnikatelé, jejichž byznysové i politické zájmy se mohou dostávat do konfliktu s právem na svobodné šíření informací.…

Nová mobilizace

9. srpen 2013 četba na 12 minut

Prezident Miloš Zeman dále zvyšuje svou moc. Existuje vážné riziko, že se v Česku začne prosazovat selektivní spravedlnost ruského, běloruského či ukrajinského typu.