autor
expremíér

Mirek Topolánek

Mirek Topolánek je předseda Teplárenského sdružení ČR, bývalý český premiér. Pracuje pro holding EPH jako jeden z ředitelů podniku Nafta Gbely na trzích na Ukrajině i jinde.

Volby v USA očima Mirka Topolánka: Guláš, nebo polévka?

9. listopad 2016 četba na 11 minut

Kanibalové chytí tři muže. Náčelník, s cylindrem na hlavě a s nosem protknutým lidskou kostí se ptá prvního: „Odkud jsi?" Muž hrdě odpovídá: „Jsem z Ameriky." Náčelník kanibalů mu srazí kyjem hlavu a…

Die Tante oder Die Kaiserin?

1. srpen 2016 četba na 4 minuty

V knize Jiřího F. Potužníka Sto dní v čele Evropy jsem uvedl: „Nevím, jestli je to tím, že je žena; nevím, jestli je to tím, že je z Východu; nevím, jestli je to proto, že je konzervativní, a už…

Mirek Topolánek k brexitu: Přebarvená labuť, mrtvá kočka a poločas rozpadu

24. červen 2016 četba na 9 minut

Domnívám se, že výsledek referenda je v zásadě nedůležitý, protože obě varianty přinášely dopředu spousty rizik a jistotu rozpolcení.

Je Schengen mrtev?

4. prosinec 2015 četba na 6 minut

Jistěže je. Je to nicméně pouze začátek (asociace na metalové album „The Death Is Just A Beginning"). Teď se rizika týkají i nás. Jsme účastníky zájezdu.

Mirek Topolánek: Jak řešit problém migrace

22. květen 2015 četba na 9 minut

Problém uprchlíků už dávno přerostl schopnosti EU se s ním vyrovnat a musí být posunut na úroveň OSN. Přerozdělovací kvóty, které navrhuje unie, jsou tím absolutně nejhorším řešením.