Martínek
Reportér pro Vysočinu

Roman Martínek

Krajský redaktor, člen nového reporterského oddělení. Dlouhodobě se zabývám problematikou bezpečnosti, soudnictví a práva v regionu Vysočina. Hlavní náplní mé práce je sledovat soudní případy a přinášet z nich podrobnější informace z kontextem a dopadem na společnost. Často jde o násilné trestné činnosti včetně vražd. Vyhledávám příběhy lidí, kteří se dostali do konfliktu například se státní správou a nemohou se dovolat pomoci, proto se rozhodnou své problémy zveřejnit. V regionálním deníku pracuji z krátkou přestávkou (týdeník Sedmička, vlastní projekt Krimireport) od roku 2002. Podrobně jsem referoval například o kauze heparinového vraha Zelenky nebo záměně dětí v třebíčské nemocnici. Ve voných chvílích rád čtu (poezie, naučná literatura), sportuji (tenis, fotbal, šipky) a sbírám starší hudební nosiče jako jsou audiokazety a vinylové desky.

Youtuberovy urážky jsou trestným činem. Definitivně

31. květen 2017 četba na 4 minuty

Česká republika má prvního pravomocně odsouzeného youtubera za vulgární urážky na internetu. Potrestaným je dvaadvacetiletý Petr Jelínek z Jihlavy s přezdívkou Pstruh103. Rozsudek lze považovat za…

Youtuber před soudem: Dostal podmínku za vulgarismy

30. březen 2017 četba na 3 minuty

Petr Jelínek z Jihlavy s přezdívkou Pstruh103 je na Vysočině vůbec prvním tvůrcem videí na internetu, takzvaným youtuberem, který skončil před soudem.