Investice

5 světových celebrit, které podlehly kouzlu startupů

1. září 2016 četba na 1 minutu
Úspěšný herec i investor Ashton Kutcher.

Úspěšný herec i investor Ashton Kutcher.

Foto: Shutterstock

Věděli jste, že královna popu Madonna investovala do streamování hudby nebo internetové platformy propojující umělce s tvůrci choreografie? Nebo Kim Kardashian rozjela úspěšný web s módou? Zažijte ochutnávku nadházejícího čísla.

Pozornost úspěšných herců, zpěváků nebo také sportovců se v poslední dekádě čím dál více obrací do líhně technologických startupů Silicon Valley. Asi nejznámnějším příkladem úspěšně investujících hvězd je Ashton Kutcher, které si můžete pamatovat z filmu „Hele vole, kde mám káru" nebo v poslední době ze seriálu Dva a půl chlapa. 

Tomu před lety vyšla investice do komunikační platformy Skype a od té doby jako investor nechybí u nejúspěšnějších startupů světa. Není ale jedinou hvězdou, kterou oslnil lesk Silicon Valley.

Přinášíme vám ochutnávku z nadcházejícího čísla, které vyjde ve čtvrtek večer a v kterém se věnujeme investicím celebrit – jak zahraničních, tak českých.

FOTOGALERIE

Ashton Kutcher – v roce 2009 poslal blíže nespecifikovanou částku do komunikační platformy Skype, kterou o dva roky později koupil Microsoft za 8,6 miliardy dolarů. Od té doby, skrz svou firmu A-Grade Investments, vložil prostředky do zhruba 12 firem. Justin Bieber – první investici provedl již v roce 2009 a dodnes své prostředky vložil do téměř 12 firem. Jejich jména nezveřejňuje, ale média zjistila, že mezi nimi je například hudební služba Spotify. Madonna – ani královna popu nezůstala stranou technologické scény. V roce 2015 se přidala k umělcům v čele s americkým rapperem Jay-Z, kteří založili službu pro streamování hudby Tidal. U toho ale neskončila.