Nová show Planet of Apps (Planeta aplikací či Planeta apek) tak trochu připomíná formát České televize Den D, kde v rolích potenciálních investorů a současně mentorů vystupovali například současní aktivní politici Ivan Pilný (Hnutí ANO) a Tomio Okamura (SPD).

Za zmínku přitom stojí, že autoři původního nápadu a spoluproducenti celé show, producent Ben Silverman a hudebník Will.i.am, si museli při jednání s firmou Apple projít v podstatě tímže procesem jako vývojáři aplikací, kteří se budou v show objevovat. "Na eskalátor nemuseli," vtipkoval Eddy Cue, šéf iTunes a seniorní viceprezident Apple, s odvoláním na koncept soutěže, při níž mají soutěžící na prezentaci svého nápadu jen tolik času, kolik trvá pohyb po eskalátoru nebo výtahem z patra do patra. Podnikatelé, kteří prezentacím naslouchají, pak hlasují, zda chtějí slyšet víc.

Zdroj: Youtube

Čtveřici podnikatelů, jimž budou soutěžící vývojáři své nápady prezentovat, tvoří v první sérii herečky Gwyneth Paltrow a Jessica Alba (první z nich zakladatelkou internetového lifestylového časopisu Goop, druhá spoluzakladatelkou startupu Honest prodávajícího přírodní kosmetiku), podnikatel a kouč Gary Vaynerchuk a konečně spoluproducent soutěže, hudebník Will.i.am.

Ti soutěžící, kteří uspějí, pak získají při vytváření aplikací odborný mentoring a mohou požádat o finanční prostředky firmu Lightspeed Venture Partners.

Apple uvedl novou soutěž ve středu 7. června v Apple Music. Každá z deseti natočených epizod se zaměřuje na dva mentory a dvě aplikace. V prvních dvou epizodách prezentují soutěžící aplikace pro online nakupování, bezpečnost školního prostředí a školní batoh. První epizodu lze přitom shlédnout zdarma přes iTunes nebo na stránkách Planet of the Apps.

Aplikace se v App Store objeví vždy po skončení každé epizody. Vývojáři, kteří se dostanou do finále, získají na svůj projekt investici až deset milionů dolarů.