Apple uvádí svou první televizní show: "Planetu apek"

Jaroslav Krupka | 7. 6. 2017

Firma Apple spustila vlastní televizní show "Planet of Apps". Vývojáři aplikací se budou snažit v pořadu získat pozornost investorů a dostane se jim mentorských rad od populárních podnikatelů i podnikatelek ze světa showbyznysu.

Nová show Planet of Apps (Planeta aplikací či Planeta apek) tak trochu připomíná formát České televize Den D, kde v rolích potenciálních investorů a současně mentorů vystupovali například současní aktivní politici Ivan Pilný (Hnutí ANO) a Tomio Okamura (SPD).

Apple dokončuje nové sídlo. Vykoupil kvůli němu stromky v celé Kalifornii
Byznys

Apple dokončuje nové sídlo. Vykoupil kvůli němu stromky v celé Kalifornii

Za zmínku přitom stojí, že autoři původního nápadu a spoluproducenti celé show, producent Ben Silverman a hudebník Will.i.am, si museli při jednání s firmou Apple projít v podstatě tímže procesem jako vývojáři aplikací, kteří se budou v show objevovat. "Na eskalátor nemuseli," vtipkoval Eddy Cue, šéf iTunes a seniorní viceprezident Apple, s odvoláním na koncept soutěže, při níž mají soutěžící na prezentaci svého nápadu jen tolik času, kolik trvá pohyb po eskalátoru nebo výtahem z patra do patra. Podnikatelé, kteří prezentacím naslouchají, pak hlasují, zda chtějí slyšet víc.

Zdroj: Youtube

Čtveřici podnikatelů, jimž budou soutěžící vývojáři své nápady prezentovat, tvoří v první sérii herečky Gwyneth Paltrow a Jessica Alba (první z nich zakladatelkou internetového lifestylového časopisu Goop, druhá spoluzakladatelkou startupu Honest prodávajícího přírodní kosmetiku), podnikatel a kouč Gary Vaynerchuk a konečně spoluproducent soutěže, hudebník Will.i.am.

Ti soutěžící, kteří uspějí, pak získají při vytváření aplikací odborný mentoring a mohou požádat o finanční prostředky firmu Lightspeed Venture Partners.

Internet se baví. Trumpovo covfefe je novým hitem sociálních sítí
Publicistika

Internet se baví. Trumpovo covfefe je novým hitem sociálních sítí

Apple uvedl novou soutěž ve středu 7. června v Apple Music. Každá z deseti natočených epizod se zaměřuje na dva mentory a dvě aplikace. V prvních dvou epizodách prezentují soutěžící aplikace pro online nakupování, bezpečnost školního prostředí a školní batoh. První epizodu lze přitom shlédnout zdarma přes iTunes nebo na stránkách Planet of the Apps.

Aplikace se v App Store objeví vždy po skončení každé epizody. Vývojáři, kteří se dostanou do finále, získají na svůj projekt investici až deset milionů dolarů.

Tagy ANO 2011 Apple Česká televize Gwyneth Paltrowová iTunes Ivan Pilný Jessica Alba soutěž Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura