Babiš uspořádal na lodi Nepomuk 1. května "odpoledne s jazzovou muzikou", které běželo od 14 do 17 hodin. Sám byl přítomen na břehu v propagačním stánku, kde se fotil s přihlížejícími. Součástí Babišovy akce byl i prodej piva a párků v rohlíku po dvaceti korunách.

Stánek stál přitom v těsném sousedství veganských trhů Veggie Náplavka, jež prezentovaly svým návštěvníkům výhradně jídla čistě rostlinného původu. Organizátoři Veggie Náplavky vyzvali své návštěvníky, aby na akci hnutí Ano nereagovali a případnou politickou agitaci hlásili.

"Tato akce nemá s Veggie Náplavkou nic společného a ani nejsme schopni její konání nijak ovlivnit... Prosíme návštěvníky Veggie Náplavky, aby na ni nijak nereagovali. Pokud by docházelo ze strany Ano k sebemenším pokusům o agitaci, rozdávání materiálů či nějaké jejich propagaci (což věříme, že se dít nebude), kontaktujte prosím okamžitě označené organizátory, kteří situaci vyřeší," napsali organizátoři veganských trhů v prohlášení, které na Facebooku zveřejnil například reklamní specialista Jakub Horák.

Dále organizátoři uvedli, že jakákoli politická propagace, zejména pak Babišova, který je "největším vlastníkem velkochovů a jatek v Česku", není na Veggie Náplavce povolena.

Veggie Náplavka je jedním z eventů, které organizují Česká veganská asociace a projekt Vegan Fighter. Letos se konal její sedmý ročník. Akce je dvoudenní, běžela od 30. dubna do 1. května a prezentovalo se na ní kolem 80 prodejců potravin rostlinného původu. Jejich nabídku doplňovala během akce nejrůznější ukázky přípravy veganských jídel a rozhovory s popularizátory této stravy.

Mezi jídelní nabídkou se objevily i různé rostlinné alternaivy k masu, například houbové burgery. Jediným masovým jídlem na celé náplavce byly párky v rohlíku, prodávané u Babiše.