Babiš agitoval v sousedství veganských trhů. Organizátorům se to nelíbí

Náplavka Street Food.

Náplavka Street Food.

Foto: DENÍK/ Jiří Koťátko

Předseda hnutí Ano Andrej Babiš byl v pondělí 1. května vidět na pražské náplavce na Rašínově nábřeží. Jeho politická strana si zde pronajala kotvící loď Nepomuk a na břehu postavila stánek s agitačními materiály. To vše v těsném sousedství trhů Veggie Náplavka. Organizátoři trhů se proti tomu ozvali.

Babiš uspořádal na lodi Nepomuk 1. května "odpoledne s jazzovou muzikou", které běželo od 14 do 17 hodin. Sám byl přítomen na břehu v propagačním stánku, kde se fotil s přihlížejícími. Součástí Babišovy akce byl i prodej piva a párků v rohlíku po dvaceti korunách.

PILO SE A PILO náchodské pivo k dobré náladě a pohodě na letošním Mezinárodním horolezeckém festivalu v Teplicích nad Metují. Účastníci dokonce trhli rekord v počtu vypitých piv.

Letní festivaly bez EET? Pivo jen na stojáka a nechtějte k němu tatranku

Stánek stál přitom v těsném sousedství veganských trhů Veggie Náplavka, jež prezentovaly svým návštěvníkům výhradně jídla čistě rostlinného původu. Organizátoři Veggie Náplavky vyzvali své návštěvníky, aby na akci hnutí Ano nereagovali a případnou politickou agitaci hlásili.

"Tato akce nemá s Veggie Náplavkou nic společného a ani nejsme schopni její konání nijak ovlivnit… Prosíme návštěvníky Veggie Náplavky, aby na ni nijak nereagovali. Pokud by docházelo ze strany Ano k sebemenším pokusům o agitaci, rozdávání materiálů či nějaké jejich propagaci (což věříme, že se dít nebude), kontaktujte prosím okamžitě označené organizátory, kteří situaci vyřeší," napsali organizátoři veganských trhů v prohlášení, které na Facebooku zveřejnil například reklamní specialista Jakub Horák.

Bohuslav Sobotka a Andrej Babiš.

Sobotka jde Babišovi po krku. Chce vědět, jak získal Agrofert

Dále organizátoři uvedli, že jakákoli politická propagace, zejména pak Babišova, který je "největším vlastníkem velkochovů a jatek v Česku", není na Veggie Náplavce povolena. 

Veggie Náplavka je jedním z eventů, které organizují Česká veganská asociace a projekt Vegan Fighter. Letos se konal její sedmý ročník. Akce je dvoudenní, běžela od 30. dubna do 1. května a prezentovalo se na ní kolem 80 prodejců potravin rostlinného původu. Jejich nabídku doplňovala během akce nejrůznější ukázky přípravy veganských jídel a rozhovory s popularizátory této stravy.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (vlevo) a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Babiš vrací úder, píše poslancům. Bude jim to stačit?

Mezi jídelní nabídkou se objevily i různé rostlinné alternaivy k masu, například houbové burgery. Jediným masovým jídlem na celé náplavce byly párky v rohlíku, prodávané u Babiše.