Brněnské architektonické studio Keeo4design architektů Jakuba Rolečka a Jiřího Vojtěška nafotilo netradiční kampaň, při níž se oba architekti oblékli do lidových moravských krojů a fotografka Michaela Cichrová je pak nafotila jak v tradičních "moravských exteriérech", tak při práci. Studio se touto kampaní snaží oslovit moravské vinaře, jimž nabízí architektonické i marketingové služby. Současně slibuje, že se postará o vyřízení dotací.

"Čeští vinaři se dnes stále častěji inspirují v zahraničí a kromě marketingových aktivit, jako jsou zážitkové akce ve vinicích nebo speciální balíčky vín, mají i vyšší nároky na architekturu,” tvrdí Vojtěšek.

"Není jednoduché navrhnout halu pro výrobu vína, lisovnu, degustační místnost nebo kvelbený sklep. Kampaní s lidovými kroji chceme vinařům ukázat, že se umíme vcítit do jejich kůže, že jim rozumíme, a že se to pak odráží v naší práci," doplňuje Roleček.

Architektonický ateliér Keeo4design vznikl v roce 2013, působí v oblastech architektury, urbanismu a krajinářské tvorby. Oba architekti, kteří ho založili, prošli kromě české i zahraniční praxí. Vojtěšek strávil dva roky ve Finsku v mezinárodním ateliéru Tengbom, Roleček absolvoval několikaměsíční praxi v nizozemském architentkonickém studiu Monolab Architects v Rotterdamu a působil tři roky v brněnském ateliéru Dimense.