Dětská stanice Cartoon Network startuje v češtině, vysílat chce nepřetržitě

Cartoon Network začíná vysílat v češtině

Cartoon Network začíná vysílat v češtině

Foto: Shutterstock

Od 20. září spouští mezinárodní dětská televizní stanice Cartoon Network vysílání v českém jazyce. Nasadí jak klasické animované seriály (Ben 10, Raketové holky), tak nové (Zataženo, občas trakaře).

Cartoon Network, která vysílá animované pořady pro děti 24 hodin denně sedm dní v týdnu, spouští v Česku a na Slovensku lokalizované vysílání v češtině u příležitosti 25. výročí své existence. Provoz zahájila 1. října 1992. Stanice dosud vysílá v osmi jazycích, čeština bude devátým. Do českého jazyka by měl být lokalizován veškerý vysílaný obsah. České vysílání zajišťuje zhruba patnácti až dvacetičlenný produkční tým.

Zdroj: Youtube

"Všude na světě patříme většinou mezi tři největší televizní kanály pro děti, a to se týká i středoevropského regionu. Například v Nizozemsku jsme první, v Rumunsku druzí, v Polsku jsme donedávna byli trojka, ale teď jsme se posunuli na druhé místo. Naše cíle v Česku jsou obdobné," říká Matthias Heize, generální manažer Cartoon Network pro střední a východní Evropu.

Kromě televize počítá i s digitálními platformami

Cartoon Network bude v Česku a na Slovensku dostupná prostřednictvím satelitního a kabelového vysílání, její základní balíček bude nabízet například UPC, T-Mobile a na Slovensku Slovak Telephone. O možnostech analogového vysílání se podle Heizeho ještě jedná. Vysílání začne v takzvané SD kvalitě, ale stanice chce postupně přejít na HD vysílání. Podle Heizeho by mohla konkrétně v rámci UPC vysílat v HD zhruba do půl roku.

Strýček Sam na svém slavném plakátu.

Kdo byl ve skutečnosti slavný Strýček Sam? Pravda přináší zklamání

Cartoon Network postavila svůj program na tom, že celodenně vysílá pouze animovaný obsah. Mezi její produkci patří seriály jako Čas na dobrodružství (Adventure Time), Steven Universe nebo Gumballův úžasný svět (The Amazing World of Gumball). O výhradně vlastní tvorbu se opírá od roku 1996.

Kromě klasického televizního obsahu se Cartoon Network věnuje i rozvoji digitálních platforem. Vedle klasických pořadů proto spustí od listopadu který počítá s více platformami, s online videi a s počítačovou hrou, která má rozvíjet myšlení.

"OK K.O.! Let´s Be Heroes kopíruje uvedení série Mocné Magimeče (Mighty Magiswords) ze začátku letošního roku, která umožňovala dětem dívat se na obsah na jakékoli platformě. Děti se mohly pomocí mobilní aplikace zapojit do děje a sbírat pohádkové meče a další digitální odměny," uvedl k tomu Heize. 

kofola

Češi stále slyší na značky z doby socialismu, firmy toho využívají

Snaha představit vysílání Cartoon Network na více platformách podle něj přispěla i načasování startu českého vysílání.

"Divácké sledování médií se posouvá z lineárního modelu na více platforem, digitální a mobilní aplikace, proto jsme čekali na okamžik, kdy Česko bude z hlediska digitální komunikace dál," uvedl manažer.

Vedle klasiky nasadí novinky

Televize se při svém startu představí v Česku a na Slovensku jak své dlouholeté zavedené seriály - například Ben 10 či Raketové holky (The Powerpuff Girls), tak i novinky - konkrétně seriál Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a chance of meatballs), který navazuje na animovaný celovečerní film od Sony Pictures z roku 2009.

"Každý rok se snažíme přicházet s novou show a s novým pořadem. V posledních letech se navíc tento trend neustále zrychluje. Za poslední dva roky jsme zvýšili objem vlastní produkce o 50 procent. Naše nové pořady vznikají nejen v Los Angeles, ale i v naší evropské centrále v Londýně," konstatoval Heize.

Kristus by to měl v Lidlu těžké

Lidl sklízí posměšky, vtipy i hněv. Omluva nepomohla, lidé chtějí protestovat

Raketové holky jsou seriál o třech malých sestrách, Kytce, Bublince a Panence, které "balancují mezi školními povinnostmi, domácími úkoly a bojem s příšerami" a tvoří dohromady tým superhrdinek, známých jako Raketové holky. Poběží každý všední den od 15:15.

Původní série Raketové holky, vytvořená Craigem McCrackenem, je jedním z nejdéle vysílaných původních seriálů Cartoon Network. Premiéru měla v roce 1998. Celkových 78 epizod získalo mimo jiné dvě ceny Emmy, pětkrát bylo nominováno. Sérii doplňuje i hraný film studia Warner Bros, uvedený v roce 2002.

Hrdinou seriálu Ben 10 je desetiletý Ben Tennyson, který objeví tajemné hodinky a získá schopnost převtělit se do deseti různých mimozemšťanů. Každý z nich má jedinečné schopnosti a každý se hodí do jiné situace. Ben 10 navazuje na původné seriál z roku 2005 a má rozvíjet svět dobrodružství a technologií. Běží od 18:10.

Uvedení Samsung Galaxy Note 8

Samsung představil nový Galaxy Note, jímž se chce odstřihnout od loňských malérů

Dětský seriál Zataženo, občas trakaře se má odehrávat ve světě vynálezů. Jeho protagonistou je středoškolák Flint Lockwood, který se chce stát uznávaným vědcem, ale narodil se v městečku, kde se život každého točí kolem sardinek. Seriál běží od pondělí 18. září. K vidění bude každý všední den od 17:40 hodin.

Chystají se i kampaně

Uvedení Cartoon Network bude v nadcházejícím roce provázet řada marketingových aktivit. První z nich by měla interaktivní kampaň, přenesená do Česka z Polska. Součástí kampaně mají být televizní spoty, v nichž si rodinka přehrává scénky z Cartoon Netwook, které budou sloužit jako pozvánka na webové stránky, kde si budou moci diváci zkusit totéž.

Ve spolupráci s firmou Imagination Studios Awards chce Cartoon Network dále spustit speciální web, kde budou k dispozici nástroje pro tvorbu animovaných skečů, na nichž si děti budou moci vyzkoušet práci s animací a rozvíjet své kreativní schopnosti. 

Hlavní roli Tondy ztvárnil ve filmu Kdo je kdo v mykologii Joel Brady.

Film mladé české režisérky bojuje o studentského Oscara

Stanice také celoevropsky podporuje kampaň proti šikaně, na níž spolupracuje s různými slavnými sportovci, například fotbalisty nebo basketbalisty. V každé zemi je vybrán ambasador, který se v dětství se šikanou sám setkal a v televizních spotech vysvětluje, proč je svět bez šikany lepší. Na spoty pak navazují různá setkání dětí i sportovců.

Podle Heizeho připravuje Cartoon Network také spolupráci s Legem, týkající se Lego Ninjago.