Kingdom Come aneb Rychnovák Dan Vávra učí svět českou historii

Dan Vávra.

Dan Vávra.

Foto: kingdomcome.cz

První počítače a hry vídával, jen když doma v Rychnově nad Kněžnou ve svém pokojíčku prolistovával propašované časopisy z „imperialistického“ západu. Teď jeho hra Kingdom Come: Deliverance dobývá celý svět.

Po úspěchu Kingdome Come už máte vizi, co bude dál? Bude pokračování?
Mám v hlavě spoustu vizí a už asi tuším, co bude následovat, ale zatím to nechci prozrazovat. Avšak těch nápadů je víc, než kolik mám času. Rád bych také třeba ve virtuálním světě rekonstruoval památky, které už dávno zmizely v propadlišti dějin. Třeba v Kingdom Come se nám podařilo znovu vdechnout život sázavskému klášteru. Bylo by tak krásné třeba takto znovu oživit hrad Potštejn.

Takže se dál chcete zabývat českou historií?
Ano, je to jeden směr, kterým bych se opět chtěl vydat. Ale je spousta jiných věcí, který by se chtěl dál věnovat. Mým snem je také napsat dětskou knížku.

A co film?
To by taky nebylo špatné. Režii jsem si již vyzkoušel u Kingdomu, kde jsem pro něj za dva měsíce natočil čtyři hodiny animovaných scén.

Gabriel Possenti

Svatý Gabriel Possenti: Ostrostřelec z kláštera

Narodil jste se v Rychnově nad Kněžnou a dobyl jste svět. Máte pro mladé lidi, kteří třeba také vyrůstají na „maloměstě“, nějakou radu, jak se do „velkého“ světa dostat?
Mají stejnou šanci jako kluci a holky odkudkoliv jinudy. Tady v Čechách mi bohužel přijde, že zdejší lidi jsou přízemní a nevěří si. A promítají to i do ostatních. Nebaví mě tak ty věty typu: Na tebe tak někde čekají“, nebo „Jsme tak malá země, že nikoho nezajímáme.“ To je velmi demotivující a na nás je vidět, že to není vůbec pravda a že to jde. A že tyhle přízemní kecy, jsou k ničemu. Jeden můj děda byl zelinář a druhý soustružník. A já jsem na to pyšný. Člověk se nemusí narodit se zlatou lžičkou, aby něco dokázal.

Vy sám hrajete hry?
Sem tam si něco zahraju, ale už mě jen tak něco nezaujme.

A Kingdom Come jste dohrál do konce?
Ne.

Marek Rosa

Vývojář umělé inteligence: I člověk jede podle programu. Vymyslela ho evoluce

◀ PŘEDCHOZÍ ČÁST
Část 2/2
DALŠÍ ČÁST ▶

Akční letáky