Budoucnost médií

Televize Mňam a Mňau se mění: přibudou kuchaři a reklamy

9. březen 2017 četba na 4 minuty
Mňau TV

Mňau TV

Foto: S&B Broadcasting

Provozovatel televizních kanálů Mňam TV a Mňau TV, společnost S&P Broadcasting, představil jejich nové tváře. Současně oznámil vznik dalších tří kanálů a záměr vstoupit na internet a do tisku. 

Stalo se vám už, že na všech programech běžely reklamy, tak jste přepli na "zvířátka" vysílaná na Mňau TV? Televizní kanál, který má za sebou rok vysílání a opírá se o zábavná videa se zvířaty, se nově začne výrazněji profilovat jako dětský, ale také do svého vysílání přibere reklamní bloky. Protože k 1. březnu skončil ve vysílání DVB-T, kde ho nahradila O2 TV, poběží nově v satelitní televizi Skylink. Spolu s kanálem o vaření Mňam TV zde bude součástí základního balíčku.

Dva roky existující kanál Mňam TV zase kompletně změní svou podobu - ustupuje od převzatých pořadů Jamieho Olivera a Gordona Ramsaye a hodlá se úplně opřít o původní tvorbu, pro niž najal české i jednoho anglického kuchaře. Oznámil to Pál Milkovics, generální ředitel společnosti S&P Broadcasting, která oba kanály provozuje.

Současně avizoval další změny: V dubnu chce firma spustit online platformu www.imnam.cz, a dále uvést na trh tištěný gastronomický magazín Mňam v nákladu 10 tisíc výtisků, který má být distribuován zdarma registrovaným čtenářům (financovat ho má inzerce). S&P Broadcasting navíc hodlá rozšířit své televizní portfolio o tři nové kanály: Kutil TV, MUDr TV a Trhák TV.

Kuchařů v televizi není nikdy dost

Obsah Mňam TV budou nově tvořit pouze původní kuchařské pořady z vlastní produkce, pro které její provozovatel angažoval řadu kuchařů od profesionálů po blogery.

Televize tak začne vysílat show "Chlap za plotnou" s Martinem Polačkem, "Tetovaný chef" s Markem Pavalou, "Sladká Adie" s Adélou Suchomelovou, "Veget s Klárkou" s Klárou Hájkovou, "Láďův Orient Express" s Ladislavem Dvořákem a "Lukovo spokojídlo" s Angličanem Lukem Grunshawem.

Zdroj: S&P Broadcasting
Zdroj: S&P Broadcasting
Zdroj: S&P Broadcasting
Zdroj: S&P Broadcasting
Zdroj: S&P Broadcasting
Zdroj: S&P Broadcasting

Polačko se zaměří na rodinná jídla. Pavala na středoevropskou kuchyni, Suchomelová na designově propracované sladkosti, Hájková na bezmasou kuchyni, Dvořák na asijská a Grunshaw na karibská a britská jídla.

Televizi doplní od 1. dubna už zmíněná webová platforma imnam, která by měla kromě receptů a videotéky Mňam TV nabídnout i další obsah z oblasti gastrononomie, a tištěný magazín Mňam.

Na Mňau TV přibudou reklamy

Televizní kanál Mňau TV chce jeho provozovatel víc profilovat jako kanál určený dětem a jejich matkám. Ty se tak dočkají nového grafického zpracování, nového pořadu "Zprávy ze světa zvířat" a také nově reklamních bloků. Ve vysílání jinak nadále zůstanou zábavná videa ze světa zvířat, která jsou rozdělena do různých cyklů pojmenovaných třeba "Čas na hraní" "Děti a mazlíčci", "Zvířátka v divočině" a podobně. Videa se svými mazlíky mohou zasílat i diváci.

Přijde Kutil, Doktor a Trhák

Tři nové kanály, s nimiž chce S&B Broadcasting odstartovat, vycházejí z populárních témat domácího kutilství, péče o zdraví a lovení slev. Kutilům se bude věnovat kanál Kutil TV, který slibuje "expertní rady, tipy a triky" a má odstartovat ještě před létem. Na zdraví a životní styl se zaměří kanál MUDr TV, na slevy v oblasti elektroniky, cestování, gastronomie a podobně pak pořad Trhák TV. oba mají vysílat nepřetržitě 24 hodin denně sedm dní v týdnu v Česku i na Slovensku, datum jejich spuštění ale zatím nebylo uvedeno. 

Akční letáky