Netflix dělá první akvizici: převzal komiksové nakladatelství Millarworld

Netflix, ilustrační foto

Netflix, ilustrační foto

Foto: Netflix

Velká studia skupují komiksová vydavatelství. Walt Disney koupil nedávno za více než čtyři miliardy dolarů komiksové vydavatelství Marvel a velká investice se mu vyplatila. Nyní ho následuje Netflix. 

Internetová videopůjčovna Netflix se rozhoupala k prvnímu nákupu ve své historii. Za dosud nezveřejněnou částku převzala komiksové nakladatelství Millarworld, které má na kontě hity jako Kick-Ass nebo Kingsman.

"Natočíme řadu filmů, seriálů i dětských pořadů, v nichž se objeví populární postavy Millarworldu," uvedl Netflix. "Je to logický krok, protože se Netflix pokouší vytvořit vlastní díla a nikoli pouze platit za cizí filmy a seriály," vysvětlil nečekaný krok Todd Spangler z magazínu Variety.

Frank Underwood bude v nové řadě seriálu ještě děsivější.

Videopůjčovna Netflix je u nás rok a půl. Z českých filmů má jen Lídu Baarovou

Komiksové adaptace dnes patří k největším tahákům Hollywoodu. Není se tedy čemu divit, že se jich velká studia snaží točit čím dál více. Množství superhrdinů však je omezené, a velká studia proto kupují rovnou celá vydavatelství. Již v šedesátých letech se volně propojilo studio Warner Bros. s nakladatelstvím DC Comics a začalo natáčet filmy o Supermanovi a Batmanovi. 

Netflix, ilustrační foto

Jak si Netflix zvedal (a zdolával) laťku

Jejich úspěch inspiroval studio Walt Disney k nákupu nakladatelství Marvel, který spolu s DC vydává 70 procent všech amerických komiksů. K překvapivému kroku došlo v roce 2009 a cena transakce přesáhla neuvěřitelné čtyři miliardy dolarů. Dnešní úspěch Disneyho, který je již několik let největším hollywoodským studiem, však částku vysvětluje.