Od počítačové hry k českým středověkým památkám. Kingdom Come inspiruje

Klášter v Sázavě - pohled ze hry

Klášter v Sázavě - pohled ze hry

Foto: Warhorse Studios

Nejen milovníky počítačových her se rozhodla zvednout ze židlí Středočeská centrála cestovního ruchu. Vydala speciální mapu, jejíž předlohou je příběhová RPG hra (počítačová hra na hrdiny) Kingdom Come: Deliverance.

RPG hra přináší realistické vykreslení drsné doby na pozadí událostí z české historie ve středočeském Posázáví. Právě nová mapa umožňuje návštěvníkům vydat se po stopách hlavního hrdiny hry vesnického kováře Jindřicha, který se v předhusitském období snaží změnit svoji budoucnost. Návštěvou krajiny, měst a památek, které jsou ve hře vykreslené, tak turisté mohou poznat, jak se středověká místa proměnila v čase.

Jackie Chan při návštěvě Prahy

Selfies na kávové pěně získávají v Praze na popularitě, zaujala i Jackieho Chana

Propracovaný Jindřichův příběh oživuje například hrad Talmberk, ale také celé vesnice a města, mezi nimi třeba Rataje nad Sázavou nebo Stříbrnou Skalici.

„Od svého spuštění slaví hra úspěchy nejen u věrných fanoušků, ale doslova po celém světě. Okolí řeky Sázavy, hlavní dějiště příběhu, se tak stalo populární destinací, kam se příznivci Jindřichova putování vydávají na vlastní oči prozkoumat působivou architekturu i malebnou krajinu,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

V češtině i angličtině

Pro ulehčení objevování těchto míst přináší Středočeská centrála cestovního ruchu trasu po nejvýraznějších místech děje a zároveň střet jejich středověké podoby s někdy krutou realitou dneška.

Dan Vávra.

Kingdom Come aneb Rychnovák Dan Vávra učí svět českou historii

Inspirativní průvodce, který právě vychází v češtině a angličtině, je určen nejen fanouškům počítačové hry, ale také všem zájemcům o netradiční poznávání historie.

Tištěnou verzi brožury si mohou vyzvednout v infocentru Středočeského kraje v Husově ulici 21 v Praze. 

Jiří Kajínek v reklamě vymahačské firmy

Dlužníka utéct nenecháme, říká omilostněný Kajínek, odsouzený za nájemnou vraždu