Nové tarify navazují podle Vodafonu na dosavadní rodinný tarif Red+40 GB. Tarify mají nabízet téměř pětkrát víc dat v porovnání s původním tarifem Red LTE, jenž měl 1,5 GB dat. Určeny jsou jak pro spotřebitele, tak firemní zákazníky.

Základní objem minut i dat obsahuje tarif Start 100 minut za 277 Kč, tarif Vodafone Red Naplno 5 GB stojí 777 Kč, tarif Red Naplno 20 GB 1777 Kč. "Už v únoru tohoto roku jsme nabídli zákazníkům 40 GB dat v rámci rodinného tarifu Red+40 GB. Nyní data poskytneme také jednotlivcům. Zákazníci využívající tarify Red Naplno budou navíc moci využít dva GB měsíčně zdarma, zákazníci s tarifem Start 500 minut 500 MB zdarma," tvrdí Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky. Podle něj navíc Vodafone nabízí už téměř rok studentům neomezený tarif #jetovtobě s 10 GB za 499 Kč.

Data už nemají být po vyčerpání datového objemu zpomalována, ale v závislosti na typu tarifu automaticky dokoupena po balíčcích 100 MB za 25 Kč nebo 500 MB za 49 Kč. Zákazníky bude o čerpání dat informovat SMS, vždy při vyčerpání 75, 90 a 100 % objemu dat.

"Aby zákazníci neměli obavy z nekontrolovatelné útraty, nastavujeme v každém tarifu takzvaný DataStrop, který další čerpání po dosažení datového limitu zablokuje. DataStrop si může každý zákazník nastavit i zrušit také sám," uvádí v tiskové zprávě Vodafone.

Od 12. června 2017 chce Vodafone spustit program Red Naplno člen, umožňující sdílet datové tarify na třech zařízeních (například tablet, notebook). Zákazníci s tarifem tarify Red Naplno 10 GB a Red Naplno 20 GB dostanou mimo jiné měsíčně 100 bodů na digitální obsah ve Vodafone galerii. Body mohou využít například pro základní programový balíček služby SledováníTV, která nabízí sledování programů na počítači, Smart TV, mobilu nebo tabletu, 50 hodin pro nahrávání pořadů nebo až sedmidenní zpětné zhlédnutí.

Od 11. června 2017 má být možné používat tyto tarify také ve všech zemích EU a v Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.