Realitní síť Century 21 chystá strašidelnou reklamu s Bílou paní

Jaroslav Krupka | 26. 4. 2017

Realitní síť Century 21 se české veřejnosti zapsala do paměti především pět let starou kauzou, při níž advokát vybral z úschovy peníze padesáti klientů jedné z realitek, které pod ní spadaly. Síť má nyní jiného majitele a koncem jara chce o sobě dát vědět na sociálních sítích neobvyklou reklamou. 

Reklamy realitních společností patří většinou mezi ty, které ocenění na kreativních reklamních festivalech nesbírají. Nový spot českého zastoupení mezinárodní realitní sítě Century 21 bude jiný: inspiroval se například žánrem gotického hororu a také Addamsovou rodinou.

Upoutávka na horor

Strašidelný zámek, znepokojivý varhanní doprovod, děsivá zjevení včetně krvelačné Bílé paní a uprostřed toho všeho stará dáma, jež vnímá rodinné sídlo jako prokletí. Tak vypadá nová online reklama realitní sítě Century 21, kterou v produkci TVision natočil režisér Pavel Soukup. Hlavní roli staré dámy si zahrála herečka Jana Gýrová, která v reklamách obvykle nevystupuje.

Vymírající okresy v Česku. Odkud uteklo za čtvrt století nejvíce lidí?
Publicistika

Vymírající okresy v Česku. Odkud uteklo za čtvrt století nejvíce lidí?

"Jelikož jsme měli volnou ruku, rozhodli jsme se pojmout reklamu jako filmový horor teaser o strašidelném zámku a všemi dobře známé Bílé paní, která ho nemíní opustit," uvedl Soukup na svém facebookovém profilu.

Zápletka se točí kolem toho, že dům se jeví neprodejný, dokud realitka nenajde jako kupce rodinu, jejímž předobrazem byli zjevně Addamsovi. Spot byl od začátku koncipován jako sezónní zpestření internetového PR.

Reklama měla mít premiéru původně "na dušičky", tedy na přelomu loňského října a listopadu. Nakonec ji měla letos 1. dubna, ale s jejím větším nasazením se počítá podle office manažerky Century 21 Jany Kolářové až na přelomu května a června. Dominantním médiem bude internet. Tomu napovídá i neobvyklá délka spotu, který má minutu a dvacet vteřin.

Temný stín z minulosti

Pověst realitní sítě Century 21 poškodila v Česku výrazně kauza z roku 2012, která se týkala jedné z jejích tehdejších "franšízových poboček", realitky Reality 21. Padesátku jejích klientů okradl právník Miloš Vlasák, který zcizil peníze, uložené do advokátní úschovy při prodeji nemovitostí. Jeho služby přitom doporučovala prodejcům přímo realitka.

Spor není dodnes ukončen. Vlasák byl sice nepravomocně odsouzen za podvod, ale odvolal se. Soud také nařídil, aby odškodné prodejcům zaplatila samotná realitní kancelář Reality 21, potažmo její pojišťovna Generali. Kancelář se ale ocitla v likvidaci a Generali odmítla škodu uhradit. Proti nařízené exekuci se odvolala rovněž k soudu. Ten tak bude již pátým tribunálem, který bude o věci rozhodovat.

Další herci svolili k reklamě, dubnové reklamní časy jsou plné známých tváří
Byznys

Další herci svolili k reklamě, dubnové reklamní časy jsou plné známých tváří

České zastoupení sítě Century 21 koupil v roce 2014 investor Robert Schönfeld, ten však vlastní jen právo na používání franšízy Century 21, nikoli jednotlivé kanceláře. Poškození klienti tak na peníze zatím čekají.

Tagy Bílá paní Česko Pavel Soukup (cyklista) peníze reklama