Od dubna zlevníme datové přenosy, vyhlásil T-Mobile

Obě aplikace využívají mobilních telefonů

Obě aplikace využívají mobilních telefonů

Foto: Yemobox

Mobilní operátor T-Mobile dnes oznámil, že od dubna zlevní svým rezidentním zákazníkům datové přenosy. O reakci na politický a mediální tlak údajně nejde.

T-Mobile dnes představil na tiskové konferenci novou generaci tarifů nazvanou Mobil, kterou spustí 2. dubna 2017. Nové tarify se mají od těch předchozích lišit zejména vyššími datovými limity. Doprovodná kampaň navíc slibuje neomezené volání do všech sítí a příspěvek na nákup nového telefonu.

„Chceme inovovat mobilní tarify směrem k větší dostupnosti nejen hlasu, ale i dat. Na těchto principech byla založena naše podzimní kampaň a teď to chceme posunout dál," prohlásil výkonný ředitel rezidentního segmentu Dušan Švalek. Podle něj nejde o reakci na mediální a politický tlak. „Pracujeme na tom už řadu měsíců," tvrdí Švalek.

Telefonování nevýhodné například pro ženy samoživitelky, tvrdí sdružení

Místo „šmejdů“ nastoupili operátoři, tvrdí sdružení

T-Mobile podle něj spustil minulý týden pevný internet vzduchem. Od května navíc budou moci držitelé nových tarifů používat služby T-Mobilu za stejné peníze v celé Zóně EU v rámci EU roamingu. To požaduje i nová evropská regulace, která vstoupí v platnost od 15. června, T-Mobile tak podle svých zástupců spouští tuto službu s předstihem.

Pět typů tarifů

Operátor definoval pět zákaznických typů, na které chce aktuální nabídku cílit. „Proběhlo 54 hodin hloubkových rozhovorů se zákazníky, na jejichž základě jsme si definovali pět konkrétních tarifů," uvedl ředitel B2C marketingu a řízení produktů Juraj Bóna.

Nové tarify tak nesou souhrnný název Mobil, přičemž jednotlivé tarify jsou dále označeny písmeny konfekčních velikostí – od S přes M, L a XL po XXL. Portfolio začíná tarifem Mobil S za 499 korun, obsahujícím neomezené volání a 500 MB dat.

Dosavadní tarif S námi síť nesíť nahradí produkt Mobil M za 799 korun, nabízející kromě neomezeného volání a SMS do všech sítí také čtyři GB dat a příspěvek dva tisíce korun na koupi nového telefonu při uzavření smlouvy na dobu určitou.

Zejména mladým uživatelům, kteří méně telefonují a více využívají datový přenos, má sloužit datový tarif s názvem Mobil Data obsahující 10 GB dat za 499 Kč (tedy za stejnou cenu jako Mobil S), v jehož rámci lze příležitostně využít i volání a SMS. Minuta volání přijde na 3,50 Kč a SMS na 1,50 Kč. Také u něj lze čerpat příspěvek na nový telefon při uzavření smlouvy.

O půlnoci na 24. října se v Čechách začal prodávat nový Iphone 6 a 6 plus. Snímek je z prodejny Istyle v Revoluční ulici v Praze.

Neférově drahé: Češi platí operátorům až o 79 procent víc, než je průměr EU

Zlevněné mají být všechny telefony v portfoliu. Mezi telefony, jejichž prodej spolu s novými tarify podpoří i reklamní kampaň, patří například Huawei za šest tisíc korun.

Kampaň na nové tarify poběží v dubnu a v květnu, její podobu chce T-Mobile odtajnit koncem týdne.

Objem dat vzrostl meziročně o 82 procent

Počet přenesených dat v síti T-Mobile stoupl meziročně o 82 procent. Podíl LTE v celkovém datovém provozu dělá 80 procent. Každoročně roste v desítkách procent i penetrace smartphonů mezi telefony (na 64 procent) a přenos dat přesně.

Retailtrek sleduje chování návštěvníků obchodů

Mobily odhalí nejen vaše chování, ale i národnost

Během ledna a února 2017 se v síti T-Mobile objevilo 320 tisíc nových LTE telefonů, průměrná měsíční spotřeba dat na uživatele je zhruba 800 MB. LTE telefon používá 52 procent rezidentních zákazníků.