„Vsadili jsme na původní český obsah, který diváci najdou jen u nás. V programu se střídají živá interaktivní studia a do hloubky zpracované příběhy, fenomény a kauzy ve formě delších pořadů,“ tvrdí Jakub Unger, ředitel divize Zpravodajství a TV.

Televize nabídne denně od 18.00 hodin Večerní zprávy, politicko-ekonomický Duel a magazíny o dění ve sportu a světě slavných. Hlavní večerní čas mají vyplnit premiéry pořadů z dílny Seznamu. Pondělí patří osobnostem, úterý kauzám a reportérům, středa kontaktním pořadům s diváky. Ve čtvrtek se bude stanice věnovat byznysu a datovým analýzám, pátek přinese portréty slavných. O víkendu diváky čekají zábavné pořady a seriály z dílny Stream.cz.

Televize využije řadu tváří, které jsou už známé z videokanálu Stream.cz, patřícího rovněž Seznamu, i z dalších médií. Jednou z moderátorek každodenního lifestylového studia Ráno na gauči tak bude Olga Šípková, reportérské sondy do života v Česku i ve světě budou uvádět Filip Horký a Jiří Hošek. Nové pořady představí i Sabina Slonková, Helena Šulcová, Tereza Willoughby či sportovní expert Luděk Mádl.

V nové podobě uvede televize i videoformáty z webu Seznam Zprávy, jakými jsou investigativní Zvláštní vyšetřování režisérské dvojice Vít Klusák-Filip Remunda, večerní rozhovory z cyklu Výzva či satirický pořad Jindřicha Šídla Šťastné pondělí.

„Ke spuštění vlastního televizního kanálu nás vedl fakt, že v Seznamu vyrábíme spoustu videoobsahu. Vedle Seznam Zpráv a Stream.cz tak přidáváme další platformu, kde ho lidé mohou sledovat,“ tvrdí Pavel Zima, ředitel pro exekutivu a komunikaci společnosti Seznam.cz.

Televize poběží v celoplošném multiplexu 3 Českých Radiokomunikací i u všech hlavních poskytovatelů kabelového, satelitního a IPTV vysílání. Podle svých zástupců má být dostupná na celém území Česka prostřednictvím terestriálního vysílání Českých Radiokomunikací. Přibližně 2,1 milionu domácností ji údajně bude moci sledovat také přes partnerské poskytovatele (UPC, Skylink, O2 TV, DigiTV, T-Mobile TV a patnáct dalších). Diváci O2 TV navíc mají mít jako první přístup i do archivu Stream.cz.