Temelín zrušil soutěž modelek o stáž v elektrárně

Dívky pózovaly v plavkách v útrobách chladící věže

Dívky pózovaly v plavkách v útrobách chladící věže

Foto: Repro Facebook

Jaderná elektrárna Temelín zrušila soutěž Maturantka Energie o dvoutýdenní stáž, v níž soutěžily finalistky Maturantky roku v plavkách, přičemž jediným kritériem byl počet lajků pod jejich fotografiemi. Správce facebookových stránek Infocentra Temelín se za soutěž omluvil.

"Vítězem facebookové soutěže se stávají… všichni zájemci o technické obory," uvedlo Infocentrum jaderné elektrárny Temelín včera v podvečer na svém Facebooku. Dále informovalo, že se rozhodlo ukončit hlasování a vítězku nevyhlašovat.

Soutěž dívek v plavkách o stáž v Temelíně vyvolala kritiku

"Svlíkni se a dostaneš stáž." Soutěž ČEZ pro maturantky vyvolala kritiku

Soutěž Maturantka Energie, kde odměnou byla stáž v elektrárně a kritériem počet lajků pod fotografiemi dívek v plavkách, vzbudila na facebookových stránkách elektrárny velkou kritiku a jednoznačně negativní ohlas. Temelín se za ni omluvil. "Nechtěli jsme se nikoho dotknout. Smyslem zapojení do soutěže byla podpora technického vzdělávání. Pokud však původní vize vyvolala pochybnosti či znepokojení, velmi nás to mrzí a omlouváme se," uvedl správce jeho facebookové stránky.

Podle něj dostanou všechny finalistky soutěže Maturantka roku možnost stáže v oboru, který budou po „zkoušce dospělosti" dál studovat. V případě, že půjde o technické obory, bude s nimi Skupina ČEZ, pod kterou Temelín patří, "dál ráda spolupracovat". Nabídka spolupráce či návštěv a besed údajně platí i pro všechny další zájemce.