Zatímco v minulých letech ženy přesvědčovaly okolí, že jsou krásné i bez make-upu, v roce 2023 už o své přirozené kráse nepochybují a sebevědomě ji podtrhují výraznějším líčením. Make-up tu nakonec není od toho, aby zakryl nedokonalosti a namaloval nám nový, hezčí obličej, používáme ho především ke zvýraznění půvabu, kterým přeci oplývá každá žena. A někdy s ním chceme trochu experimentovat, přitáhnout k sobě pozornost a třeba i tak trochu šokovat.

Barevné trendy v líčení očí

Výrazný liner

Klasické černé linky nikdy nic nezkazí a stále jsou vděčným doprovodem na pracoviště, kde potřebujete působit decentním dojmem. Pro odpolední party je můžete prodloužit a ztučnit, čímž očím dodáte výraznější a přitažlivý tvar. Oblibě se stále těší linky grafické, které kombinují výrazné barvy nanášené na bílý podklad. Zatímco loni byla v módě barva zářivě modrá a odstíny červené, letos sázíme na temnou modř a tóny fialové.

Stíny elegantní, a přitom hravé

Pokud vám dosud bylo líto, že vaše paleta očních stínů zůstává z poloviny nevyužita, nyní se tím už rmoutit nemusíte. Fialková, šeříková, temně fialová, a dokonce i černá mohou dostat bez ostychu prostor, zejména pokud je uplatníte ve večerním líčení. Černým stínem lehoučce zvýrazněte oční linku a pokračujte vzhůru odstíny fialové, od nejtmavší po nejsvětlejší. Líčení očí pak dotvořte drobnými ozdobami, jako jsou třpytky či perličky. Na temném základě skvěle vyniknou a zabrání smutečnímu dojmu. 

Jak oživit denní líčení

Rtěnka v práci povolena

K dennímu nošení do kanceláře se křiklavé experimenty přirozeně hodit nebudou a odpustit si musíme i perličky. Přesto naše denní líčení nemusí být zase až tak nudné. Musíme jen vědět, co je v pracovním prostředí přijatelné a co by už působilo za hranou. Zatímco líčení očí bychom měli ponechat jen velmi decentní, ke rtům můžeme připoutat pozornost výraznější rtěnkou. Rudé rty k ženám patří od dávné minulosti a společnost je akceptuje při všech formálních příležitostech. Lacinému vzhledu se vyhnete tím, že zvolíte temný, karmínový odstín od renomované značky. Skvělým příkladem je značka  Yves Saint Laurent, jejíž produkty v sobě snoubí eleganci a kvalitu a uspokojí i pracovně vytížené ženy, které musejí vypadat za všech okolností reprezentativně.

Rty s ombré efektem

Ombré efekt na rtech není nic nového pod sluncem, nicméně podle kosmetických poradců ze serveru Makeup.cz je letos opět trendy, jelikož zapadá do neotřelého a hravého stylu. Základem je tmavá kontura, od níž vedou směrem ke středu rtů různé odstíny rudé, od nejtmavší po nejsvětlejší. Opět je to něco, co si můžete dovolit i v denním líčení.

Večerní líčení nezná zábrany

Lesklá víčka

Když přijde na večerní líčení, fantazii se meze nekladou. Tady se můžete skutečně odvázat. Ujistěte se, že ve vašem toaletním stolku nechybí:

  • oční stíny temných barev
  • speciální lesk na oční víčka
  • třpytky, perličky, samolepky a podobné drobné ozdoby
  • tvarovací gel na obočí
  • rtěnky neobvyklých barev

Jedním z hitů letošního líčení očí je mokrý efekt na víčkách. Dosáhnete ho velmi jednoduše - po nanesení stínů víčka překryjte slaboučkou vrstvičkou speciálního lesku. Pokud ho zrovna nemáte po ruce, můžete použít i lesk na rty, ačkoli výsledný efekt nebude mít dlouhého trvání. 

Nezapomeňte na důkladné odlíčení

Na závěr bychom měli připomenout, že každá pleť večer před spaním žádá důkladnou očistu. Zní to jako samozřejmost, nicméně po dlouhém večírku se na to pod vlivem únavy snadno zapomene. Odlíčení je přitom skutečně důležité pro zachování zdravého vzhledu pleti a zabránění jejího předčasného stárnutí. Nechte proto pokožku přes noc spokojeně odpočinout, potřebuje to stejně jako vaše celé tělo.