iPhone 14: Co všechno umí nová generace?

Komerční sdělení | 9. 12. 2022

Nový model iPhone 14 spatřil světlo světa v září 2022. Brousíte si na něj zuby? Pak se vám bude hodit naše porovnání modelů iPhonů 13 a iPhonů 14. Kromě barevného provedení se totiž liší i funkcemi.

Na mini jablíčko zapomeňte

Do poslední chvíle jsme si mysleli, že s novou verzí iPhone 14 přijde i nová mini verze. Opak je bohužel pravdou. A tak ti, kteří preferují menší jablečné mobily, zaplakali. Místo iPhonu 14 mini Apple oživil větší verzi iPhone 14 Plus. Jestli to byl správný krok směrem dopředu, ale ukáže čas.

iPhone 14 a znovuobjevená verze iPhone 14 Plus

Základní model iPhone 14 disponuje oproti svému předchůdci výkonnější baterií a také vylepšeným fotoaparátem. Milovníky sociálních sítí jistě potěší zabudovaný filmařský režim, se kterým kvalita obyčejného Reels videa odpovídá pomalu celovečernímu filmu z Hollywoodu. Skvělé funkce potřebují kvalitní šťávu, proto v modelu najdete zabudovaný čip A15 Bionic, který tvůrci převzali z iPhonu 13 Pro.

iPhone 14 Plus pak disponuje větší obrazovkou – můžete se těšit na 6,7palcovou úhlopříčku. Větší rozměry se zapříčinily i o větší kapacitu baterie (Apple udává, že iPhone 14 Plus vydrží na jedno nabití přehrávat videa po dobu 26 hodin).

A v jakém barevném provedení si můžete iPhone 14 a iPhone 14 Plus pořídit? Na výběr máte:

  • Temně inkoustový model
  • Fialový model
  • Hvězdně bílý model
  • Speciální Product (RED) model
  • Modrý model

Mimochodem, pokud si zakoupíte právě speciální barevnou verzi Product RED, Apple přispěje Globálnímu fondu na boj proti AIDS a covidu-19. Za 16 let už tak přispěl přes čtvrt miliardy dolarů na léčbu, která zachraňuje lidské životy.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max: Když se spokojíte jen s tím nejlepším

Nejvíce novinek samozřejmě najdete u verzí iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Mezi tu nejzajímavější patří Dynamic Island. Ten v sobě kombinuje novinku v podobě spojení nového designového prvku, který je ale zároveň i plně funkční – zobrazí se vám na něm nejnovější notifikace a nebo právě přehrávaná písnička.

Always-On Display zase ocení notoričtí kontroloři svého iPhonu. AMOLED displej téměř nikdy nepřejde do černé obrazovky. A nemusíte se bát, na spotřebu baterie to nemá žádný vliv.

I fotoaparát v sobě ukrývá další vylepšení. 3 zadní kamerky disponují rozlišením 48Mpx, 12Mpx a 12Mpx. Nechybí ani čtyřnásobně rozlišení ve formátu ProRaw – i po přiblížení bude vyfocená fotka tak ostrá, že si hravě přečtete nápis v pozadí obrázku. Těšit se můžete také na 3× lepší fotky i za zhoršených světelných podmínek, selfie zase dotáhnete k barevné dokonalosti pomocí funkce TrueDepth.

Nové funkce potřebují lepší baterii a výkonnější čip. Proto jsou verze iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max opatřeny novým našlapaným čipem A16 Bionic, takže si v pohodě zahrajete nejnovější hru, která využívá prvky rozšířené reality.

Tak který nový model iPhone 14 vám bude říkat pane?

Tagy Apple Hollywood iPhone iPhone 14 Plus iPhone 14 Pro iPhone 14 Pro Max Island