Zapomeňte na programátory

Spousta z vás určitě tuší, že existují dvě hlavní cesty, jak vytvořit webové stránky. První z nich je vyhledání profesionálních pomocníků, kteří kódují stránky přesně na míru. Takový postup je zdlouhavý (musíte čekat klidně i měsíce) a extrémně nákladný (utratíte stovky tisíc korun). Přesně proto si jej mohou dovolit jen opravdu velcí hráči.

Patříte-li mezi začínající podnikatele, influencery, nadšence, blogery, obchodníky a podobně, rozhodně zvolte raději druhou možnost. Tou je vyhledání šikovné platformy, která nabízí předpřipravené šablony. Ty si následně během několika málo kliknutí upravíte dle svých potřeb a máte hotovo.

Saywebpage

Mezi oblíbené platformy patří například známá Saywebpage. Bavíme se o jednoduchém systému, jenž nabízí přehledné, moderní a profesionálně sestavené webové šablony. K čemu jsou dobré a co dokážou?

Po rozkliknutí vloženého odkazu se před vámi ihned objeví nejrůznější ukázky zmíněných šablon. Ihned si všimnete, že už mají hotový design, připravená okénka na vyplnění a tak podobně. Vy pouze vložíte vlastní fotografie, napíšete texty a vyplníte kontakty. Prostě hračka.

Určitě si nezapomeňte prohlédnout co nejvíce variant, abyste našli tu, která se vám bude nejvíce líbit.

V levém sloupci si budete moci vybrat z jednotlivých kategorií. Majitelé restaurace přece jen potřebují trochu jinak vyhlížející webovky než třeba módní návrhářky, provozovatelé fitness centra a podobně.

Chcete si pouze vytvořit jednoduchou vizitku? Potřebujete podrobně popsat služby své firmy? Zakládáte e-shop? Ať tak, či onak, díky předpřipraveným šablonám docílíte svého. A to se všemi funkcionalitami, propojením s kontakty a podobně.

Levný provoz

Pokud se teprve snažíte vybudovat vlastní podnikání, rozhodně nechcete zbytečně utrácet. Provoz stránek na Saywebpage je naštěstí velmi levný, takže si jej můžete dovolit i vy. Kolik stojí?

Nejlevnější řešení „MINI“ stojí 145 Kč měsíčně. Je vhodné pro sestavení vizitky nebo jednoduché stránky s ukázkou vašich výtvorů/služeb. Nabídne vám hosting s kapacitou 300 MB.

Varianta „ECONOMY“ stojí 249 Kč měsíčně. Danou službu oceníte v případě, kdy chcete vytvořit menší osobní stránku se základními informacemi a jednoduchým příběhem. Nabídne vám 1–3 podstránky a hosting s kapacitou 1 000 MB.

Tím se dostáváme k nejpoužívanější variantě „STANDARD“ za cenu 325 Kč měsíčně. S tímto plánem dokážete snadno vytvořit běžné firemní stránky, jaké vídáte všude na internetu. Nabídne vám 1–15 podstránek a hosting s kapacitou 2 500 MB.

Nejnákladnější forma „PROFI“ vás vyjde na 650 Kč měsíčně. Samozřejmě nabízí nejkomplexnější služby a nejvíc parády. Nabídne vám 1–100 podstránek a hosting s kapacitou 4 000 MB, takže můžete klidně sestavit vlastní blog, do něhož budete pravidelně přispívat.

Vyzkoušejte si to sami

Velkou výhodou zmíněné platformy je možnost vyzkoušet si vše na třicet dní zcela zdarma. Máte tedy měsíc na to, abyste se se vším seznámili, pokusili se sestavit vlastní online prezentaci a zjistili, jestli vám Saywebpage vyhovuje. Ke všemu jsou samozřejmě dostupné jednoduché návody, takže nemusíte být počítačový expert.

Mrkněte se na tvorba webových stránek a pusťte se do tvoření. Dokud nebudete mít webovky, vaše podnikání se přece jen nikam nepohne.