Beskydy

Jedním z míst, jenž je ideální pro letní dovolenou v Česku, jsou Beskydy. Toto pohoří se rozkládá na území Česka, Polska a Slovenska. V Beskydech na vás čeká nádherné příroda, ve které se střídají hory s údolími a nechybí ani zajímavé roubenky a lahodná místní kuchyně. Během pobytu v Beskydech rozhodně nesmíte minout Pustevny.

Jedná se o horské sedlo, na němž se rozkládají nádherné dřevěné stavby Dušana Jurkoviče. Oblíbenou zastávkou v Beskydech je také slavná socha Radegasta či stezka Valašskem. Ubytování Beskydy vás příjemně překvapí, protože si budete moci vybrat z luxusních srubů, honosných apartmánů, wellness chat, penzionů a rekreačních areálů.

Luhačovice

Víte, co spojuje Beskydy a lázeňské město Luhačovice? Tvorba Dušana Jurkoviče. Protože Luhačovice leží na pomezí Valašska a Slovácka, můžete je během svého pobytu v Beskydech navštívit. V Luhačovicích byste rozhodně měli ochutnat Vincentku, projít se po kolonádě a podívat se na všechny domy, které vznikly podle návrhu Jurkoviče. Pokud budete chtít v těchto největších moravských lázních strávit více dní, můžete se zde i ubytovat. Ubytování v Luhačovicích je pestré a na výběr máte z apartmánů, penzionů, chaloupek, chat i lázeňských domů.

Litomyšl

Známým českým městem je Litomyšl, která je rodištěm Bedřicha Smetany. Litomyšl leží v Pardubickém kraji a její nepřehlédnutelnou dominantou je místní zámek. Máte-li rádi historii, zejména italskou renesanci, zámek Litomyšl vás vskutku okouzlí. Pokud se raději zajímáte o vážnou hudbu a přáli byste si na vlastní oči spatřit byt Bedřicha Smetany, zavítejte do zámeckého pivovaru.

Dalším místem, co v Litomyšli stojí za návštěvu, je náměstí. Pojmenováno je po svém nejslavnějším rodákovi a díky své neuvěřitelné délce 500 metrů se řadí k těm vůbec nejdelším ve střední Evropě. Po náročné prohlídce náměstí můžete pokračovat do městského parku Klášterní zahrady. V Litomyšli se každoročně koná operní festival Smetanova Litomyšl i Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové.

Adršpach

Fascinují vás skalní města a nádherné výhledy? Sbalte si kufry a vyrazte do Adršpachu. Toto největší skalní město v Česku je mezi obyvateli dobře známé díky celé řadě filmů a pohádek, jež zde byly natočeny. Jména skal Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru či Sloní náměstí si možná ještě stále pamatujete z hodin zeměpisu. Za vidění ale stojí také Myší díra, zřícenina hradu Adršpach a samozřejmě pohled na nádherné Azurové jezírko.

Dříve se v Adršpachu nacházely dřevěná stavení, ale nyní z nich zbyly pouze pozůstatky. Přestože jejich součástí rozhodně nebyly moderní rolety na střešní okna, existence těchto obydlí a celé skalní město jsou velmi fascinující. Protože Adršpach je velmi oblíbených turistickým cílem, je nutné si jeho návštěvu dopředu naplánovat, a to včetně nákupu online vstupenek. Jakmile si prohlédnete skalní město, můžete se vydat do Babiččina údolí, k bunkru Dobrošov či na zámek Náchod.

Užijte si letošní dovolenou v tuzemsku a poznejte nová místa, o jejichž existenci jste sice věděli, ale doposud jste je nespatřili na vlastní oči.