Číňané se bojí jezdit do Evropy kvůli teroru

Po útocích ve francouzské Nice a naposledy i ve vlaku v Bavorsku, se Číňané bojí cestovat do Evropy. Podle nich se jejich bývalá vysněná destinace dostává do chaosu, kde se komukoliv může stát cokoliv.

Poslední kapkou pro mnohé turisty z nejlidnatější země světa je útok afghánského mladíka sekyrou na cestující ve vlaku nedaleko Würzburgu. Mnoho čínských turistů se nyní učí, kde vlastně toto město leží, a začínají se obávat do Evropy, tentokrát i té centrální, jezdit na vytouženou dovolenou. Upozornil na to zpravodaj novin Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) v Šanghaji.

Zpráva o útoku v Číně rezonuje o to víc, že napadenými byl manželský pár z Hongkongu, společně s dcerou a jejím přítelem.

„Od té doby, co se do Evropy přihnala uprchlická vlna, mám pocit, že se teror nezastaví," napsal uživatel Qituzouxi na Twitteru a obává se, že by se Francie i Německo mohlo stát terčem dalších podobných útoků na nevinné oběti z řad civilistů.

Přitom již po útocích v Paříži a Bruselu cestuje do Evropy až o třetinu turistů z Číny méně, uvedly čínské noviny Global Times.