Elon Musk, který kromě jiného vlastní automobilku Tesla, umí vždy zaujmout média. Nedávno hovořil o raketě, která dopraví na Mars člověka, a v noci na čtvrtek, kdy většina Američanů sledovala poslední předvolební debatu Clinton–Trump, oznámil, že všechny nové vozy Tesla už budou vybaveny technikou pro autonomní řízení. Software bude doplněn postupně.

Podle vizionáře Muska mají být už do konce příštího roku vozy schopny autonomní jízdy z Los Angeles na západním pobřeží USA do New Yorku na východě. „Nebude třeba jediného dotyku volantu," slíbil Musk.

Všechny vozy mají mít osm kamer (dosud měly jednu), ultrazvukové a radarové senzory s větším dosahem a čtyřicetkrát výkonnější počítač.

Časopis Wired poznamenal, že současný autopilot ve vozech Tesla je spíše pokročilý asistent řízení než skutečný „autopilot", kterému můžete přenechat vládu nad autem.

Podle serveru statista.com a serveru faz.net dává Tesla do výzkumu a vývoje vzhledem k jejímu obratu nejvíce peněz v automobilové branži. U Tesly to bylo v posledním finančním roce 17,7 procenta, následuje VW se 6,4 procenta, na třetím místě je BMW se 6 procenty.