Historie plná záhad

Historické fotografie skutečně nejsou jen připomínkou časů, která řada z nás vůbec nezažila. Některé z nich dokonce obsahují skryté a zapomenuté příběhy o nadpřirozených jevech, které vzbuzují představivost všech, jež je spatří. 

Příkladem je i fotografie z roku 1900. Snímek zachycuje skupinu dělnic z plátenické továrny. Ty pózují pro zdánlivě obyčejnou fotografii. Tento zdánlivě nevinný snímek se však rychle stal předmětem mnoha spekulací a konspiračních teorií a mezi nadšenci paranormálních jevů vyvolal sáhodlouhé debaty.

Vznikl v době, kdy neexistovaly nástroje pro úpravu fotografií. Pořízené černobílé fotografie nešlo upravit, natož z nich udělat nevysvětlitelný jev. 

Proto zjištění, které se na desítky let staré fotografii objevilo, je více než matoucí. Na dotyčné fotografii je vyobrazených patnáct žen v uniformách, pózujících před fotoaparátem. Dvě ženy ze skupiny vyčnívají - jedna s rukou na boku, druhá s oběma rukama v klíně - a dodávají jinak rutinní scéně nádech tajemna.

Obejv nevysvětlitelných jevů fascinuje lidstvo již po staletí a tato konkrétní fotografie tuto fascinaci ještě umocňuje. Navzdory tomu, že na počátku 20. století neexistoval Photoshop, vzbudila tato fotka velkou pozornost. 

Vyvolala zděšení

Snímek, o němž se původně myslelo, že zachycuje obyčejnou skupinu žen v plátenické továrně, však skrývá tajemství.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Při bližším zkoumání na něm odhalíte jemnou, ale poměrně děsivou anomálii. Na levém rameni dívky ve druhé řadě odspodu je umístěná ruka, která však postrádá odpovídající tělo. Ruka s jasně viditelnými nehty a prsty stočenými dovnitř ležérně spočívá na dívčině rameni. Dívka si tajemného přírůstku kupodivu nevšímá, neusmívá se ani nejeví známky strachu.

Na internetu se rozproudily vášnivé diskuse o tomto strašidelném detailu, přičemž někteří diváci jsou přesvědčení, že se na fotce zjevil duch. Jiní ji pak odmítají jako výsledek úprav nebo retuše. Teorie se pohybují od možnosti, že za dívkou při focení někdo stál, až po myšlenku, že ruka patřila osobě odstraněné ze snímku při úpravách.

Záhada, která vyvolala zděšení, nás nechává přemýšlet i dnes. Je snad důkazem přítomnosti nadpřirozeného jevu nebo se jen někde stala fotografická chyba? Zatímco debaty pokračují, nezbývá nám než žasnout nad snímkem, který si rychle získal pozornost a stal se další záhadou naší historie. 

www.dailymail.co.uk, www.goodhousekeeping.com, pictolic.com