Na videu zachycujícím tento pozoruhodný nález je vidět, jak Aaron, student medicíny, drží v rukou kámen ve tvaru dělové koule. Jedna strana předmětu se leskne stříbrným povrchem, zatímco druhá strana představuje drsný zevnějšek. Skutečné překvapení se však skrývá pod povrchem.

Podívejte se zde:

Zdroj: Youtube

Stačil jeden úder – a tajemství bylo venku

Rychlým a dobře mířeným rozštěpem Aaron odhalí poklad ukrytý v dělové kouli. Na povrch vystupuje velká zkamenělina, mistrně zachovaná v horní polovině skály, jejíž obrys je jasně patrný na spodní polovině.

Zajímavé je, že Aaron vysvětluje jedinečnost tohoto objevu v příspěvku na sociálních sítích: „Zde je video, na kterém otevíráme jednu z našich obrovských fosilií dělové koule. Vápencová konkrece (hornina) je potažena železitým pyritem, což znamená, že ji můžeme vyleštit, aby se stala zlatou, jak je vidět na našich předchozích videích. Stále na mě dělá dojem, že tyto 185 milionů let staré zkameněliny jsou podél našeho krásného pobřeží Yorkshiru a čekají, až je někdo najde. I když tento konkrétní prestižní exemplář se najde jen jednou za několik let."

Aaron, který je vášnivým lovcem zkamenělin, tvrdí, že fosilie uvnitř "stříbrné dělové koule" patří druhu Eleganticeras z období spodní jury. Dále vysvětluje, že vápencová konkrece byla přirozeně pokryta železitým pyritem, často označovaným jako bláznovo zlato, který obratně vyleštil, aby dosáhl jejího lesklého vzhledu.

Na podobné zfosilizované tvory se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Láska a životní vášeň

Aaron je oddaný nadšenec do zkamenělin a i dvakrát týdně se vydává na výpravy za nimi. Jeho fascinace a největší koníček se rozhořel díky společnému zájmu jeho otce o rybaření a „lov“ zkamenělin. Společně časem nashromáždili významnou sbírku.

Při popisu reakcí veřejnosti na jeho objevy Aaron poznamenává: „Obecně platí, že když lidé vidí video nebo vidí tyto zkameněliny ve skutečnosti, naprosto je zbožňují."

Dále se dělí o své živé vzpomínky na vzrušení, které zažil se svou rodinou, když objevili svého prvního amonita, což byl zážitek, který zažehl jejich neutuchající vášeň pro lov zkamenělin.

Svět pod našima nohama nám stále odhaluje svá úžasná tajemství. Skryté zázraky Země nás nepřestávají udivovat - od tvorů přezimujících v jeskyních až po ohromující podzemní objevy. Neuvěřitelný nález Aarona Smithe přidává další kapitolu do pokračujícího zkoumání dávných tajemství naší planety.

Zdroje: nejlepsi.zvireci-psycholog.cz, www.dailystar.co.uk