Adina Mandlová se narodila v Mladé Boleslavi roku 1910. Rostla jen do krásy a muži ji obdivovali. Její otec toužil po dceři, jelikož měl už tři syny. Když ji konečně držel v náručí, velmi ji rozmazloval. Všichni jí museli i jako malé vykat a ona odpovídala tykáním. Otec ale zemřel, když jí bylo osm a Adina si musela zvyknout, že už není středem pozornosti.

Později si její matka našla nového přítele, a pak ještě několik dalších. Jeden byl řezník, druhý velkostatkář či mlynář. Bylo jich požehnaně a všichni nosili peníze.

K jejím nejznámějším filmům patří třeba Děvčátko, neříkej ne nebo Mravnost nade vše. Zmíněný název filmu s životem, který vedla, rozhodně nekorespondoval. Večírky, které pořádala, byly pověstné. Na konci vždy ten nejhezčí mladík dostal od služební klíč a po odchodu všech se mohl vrátit. Milenců měla mnoho. Dělila muže na bohaté a chudé. S chudými si pořádně užila a bohatí jí poskytovali výhody.

Mezi nejznámější milence patřil herec Hugo Haas. V roce 1939 se zamilovala do bohatého majitele stavební firmy Freda Scheinera Svítila. Ten byl extrémně žárlivý, zvlášť když ji nachytal s Oldřichem Novým. S tím si Mandlová zahrála ve filmu Kristián. Fred byl židovského původu a za okupace mu šlo o krk. Adina se kvůli jeho bezpečnosti údajně vyspala s přednostou Hitlerovy kanceláře. To ale Svítil neocenil a vyhrožoval jí. Krásná herečka se kvůli tomu pokusila spáchat sebevraždu.

Následně poznala chudého malíře Zdeňka Tůmu, kterého si vzala. Půl roku po svatbě ale spáchal sebevraždu, jelikož neustál Adinu divokou povahu. Ta pak navázala vztah s ženatým hercem Vladimírem Šmeralem, se kterým otěhotněla. Šmeral měl však za ženu židovku, se kterou se nechtěl rozvést. Byl kvůli tomu odvlečen do koncentračního tábora a Adině napsal, že chce se ženou zůstat. Ta pak o miminko ze stresu přišla.

Mandlovou v Čechách obviňovali z kolaborace s Němci a nějaký čas dokonce byla ve vězení. Po propuštění si vzala pilota Joe Knighta, se kterým se usadila v Anglii. Vztah ale nevydržel, a tak si další „ano“ řekla s obchodníkem Geoffreyem. Manželství zkusila i s návrhářem Benem Pearsonem, který byl sice gay, ale to Adině zřejmě nevadilo.

Žili na Maltě a v Kanadě na hranici chudoby. Pearson zemřel a Mandlová se vrátila do Československa, kde poslední měsíce strávila v Příbrami. Naposledy vydechla 16. června 1991 v jedenaosmdesáti letech.