Objevil se údajný utajený vnuk Adolfa Hitlera. Okolnosti i podoba by odpovídaly

Redakce | 24. 6. 2019
Adolf Hitler v roce 1925
Adolf Hitler za 1. světové války
Hitler tvrdil, že má děti rád, ale k vlastnímu se nikdy nepřiznal

V červnu roku 1917 sekala Charlotte Lobjoie spolu s dalšími dívkami z městečka Fournes-in-Weppe západně od Lille na poli seno, když se na silnici objevil švarný německý voják. Děvčata se začala koketně chichotat a vyhecovala Charlotte, aby šla příchozího pozdravit. Letmé setkání i přes jazykovou bariéru přerostlo v milostný románek, který skončil ve chvíli, kdy se voják musel vrátit do zákopů v Seboncourtu. Krátce nato Charlotte zjistila, že je těhotná.

Za první světové války nebylo tak neobvyklé, že francouzská žena otěhotněla s německým vojákem na dovolence. Charlotte se však coby neprovdaná dívka za své těhotenství velmi styděla. Když se jí v březnu následujícího roku narodil syn, dala mu jméno Jean-Marie, nechala ho u prarodičů a sama utekla do Paříže. Později se provdala za Clémenta Loreta, který chlapce přijal za vlastního.

Marie Mandel: Zřídila orchestr, aby mohla vězeňkyně mučit při hudbě Beethovena
Magazín

Marie Mandel: Zřídila orchestr, aby mohla vězeňkyně mučit při hudbě Beethovena

O synově otci Charlotte nikdy nemluvila. Teprve na smrtelné posteli přiznala, že dítě počala s "mladým skromným německým vojákem jménem Adolf Hitler".

Ironie osudu tomu chtěla, že se Jean-Marie během druhé světové války připojil k francouzskému odboji a hrdě chránil Maginotovu linii před invazí Němců.

Když se dozvěděl, koho matka označila za jeho otce, všemožně se snažil informaci ověřit. V 70. letech dokonce najal vědce, kteří našli podobnosti jeho písma s písmem Hitlerovým, a potvrdili, že měl s vůdcem stejnou krevní skupinu. Přímý důkaz Hitlerova otcovství však chybí dodnes. Německý diktátor při mnoha příležitostech zdůrazňoval, že žádné děti nemá; o synovi počatém s francouzskou venkovankou během první světové války by nakonec beztak nejspíš neměl ani tušení.

Na smrt poslala tisíce Židů, oni ji přesto ctili, milovali a po válce zachránili
Magazín

Na smrt poslala tisíce Židů, oni ji přesto ctili, milovali a po válce zachránili

Jean-Marie zemřel roku 1985, aniž se dozvěděl pravdu. Ve snaze přijít na kloub rodinnému tajemství pokračuje jeho syn Philippe Loret, který je přesvědčený, že Adolf Hitler byl jeho dědem. V loňském roce dokonce odcestoval do Ruska, kde požádal o analýzu DNA na základě vůdcových ostatků držených v moskevských archivech. Výsledek dosud není znám.