Účastník kontroverzního experimentu tvrdí: Ocitl jsem se v roce 2137. Budoucnost je děsivá

Lenka Bělská | 15. 12. 2022

Bylo brzké červencové ráno roku 1943. Na Filadelfské námořní základně bylo živo. Technici kontrolovali stav torpédoborce USS Eldridge a fyzici svůj speciální elektrický generátor. Al Bielek si zapálil cigaretu a slastně potáhl. „Všichni na svá místa,” ozvalo se z reproduktoru. „Experiment začíná.”

Přístroj, jehož úkolem bylo ohnout světelné paprsky kolem lodi, a tím ji udělat neviditelnou, začal hučet. Motory jely na plné obrátky. Najednou se zablesklo a po torpédoborci nebylo ani památky. Na jeho místě se objevila nazelenalá mlha.

Když se znovu objevil a inženýři ho šli zkontrolovat, spatřili něco děsivého. Někteří jejich kamarádi byli mrtví, řada z nich splynula s kovovou konstrukcí, pár přeživších námořníků jen sedělo a tupě hledělo před sebe. Mezi nimi byl i Al Bielek. Netušil, jak dlouho pokus trval, během něho ale zažil něco neuvěřitelného.

Al Bielek - cestovatel časem

Bielek byl podle svých vlastních slov zvláštní dítě. Narodil se v roce 1927. Jeho první vzpomínka prý pochází z vánočního večírku, kdy jako devítiměsíční miminko pozoroval své okolí a zcela rozuměl, co si dospělí vyprávějí. Jako mladík nastoupil k námořnictvu a jeho domovskou lodí byla USS Eldridge. Torpédoborec vybraný do projektu, jehož cílem bylo „zneviditelnit” objekt tak, aby nebyl zjistitelný nepřátelskými pozorovacími zařízeními.

Internetem koluje záhadné video: Opravdu drží žena na koncertě Elvise Presleyho v ruce mobil?
Magazín

Internetem koluje záhadné video: Opravdu drží žena na koncertě Elvise Presleyho v ruce mobil?

Přísně tajný Filadelfský experiment trval jen několik minut. Al Bielek ale tvrdí, že během tohoto času se přemístil do roku 2137 a strávil zde šest týdnů. Byl pacientem v nemocnici, v níž lékaři ke své práci používali vibrační a světelné přístroje. Z 3D televize se dozvěděl, že Amerika vypadá úplně jinak. 

Z mapy měla zmizet Florida i Kanada. Atlanta se nacházela pět kilometrů od Atlantského oceánu. Skupina jezer, známá jako Velká jezera, se slila do jednoho. V dokumentech bylo hlášeno, že historický zlom přišel v roce 2005, kdy se Spojené státy a Evropa spojily, aby odvrátily hrozbu Ruska a Číny. Následné válce však nikdo nedokázal zabránit. Byla tak krutá, že přežilo jen 300 milionů lidí. 

Zprávy z budoucnosti

Bielek vypravuje, že byl následně poslán do roku 2749 a tam zůstal dva roky. Svět byl zcela jiný a řídila ho umělá inteligence, jež se dorozumívala telepaticky. Neexistovaly žádné konflikty ani peníze. Lidé prý měli vlastní „kredity“, které umožňovaly nakoupit vše, co bylo potřeba. 

Byl muž z Tauredu z paralelního vesmíru? Vědci vysvětlili jednu z největších záhad 20. století
Magazín

Byl muž z Tauredu z paralelního vesmíru? Vědci vysvětlili jednu z největších záhad 20. století

Následně byl námořník poslán zpět do roku 2137, kde vyzvedl svého bratra. Společně pak byli teleportováni do roku 1984, kde se setkali s matematikem Johnem Von Neumannem. Ten prý oba muže přesvědčil, aby se vrátili do své původní doby a snažili se Filadelfský experiment zastavit. 

To se ale vojákům nepodařilo. Na podzim téhož roku měl proběhnout další pokus. Al Bielek následně tvrdil, že se stal součástí dalších a dalších projektů, které testovaly časový tunel s vysokorychlostními vlaky jezdící pod zemí nebo umožňovaly komunikaci s mimozemskými bytostmi. Bývalý námořník se prý podíval i na Mars, kde měl naplnit kanystry světlou a temnou energií. 

Zdroj: Youtube

Bielek svůj podivuhodný příběh zveřejnil v roce 1990. Zněl tak neskutečně, že i řada konspirátorů jej považovalo za snůšku nesmyslů. Námořnictvo Spojených států amerických existenci Filadelfského experimentu popřelo, stejně jako další projekty, o nichž se cestovatel v čase zmínil. Al zemřel 10. října 2011 v Guadalajara v Mexiku. Bylo mu 84 let.

Zdroj:

www.destinationtips.com, www.mysteriesrunsolved.com, www.en.wikipedia.org

Tagy Čína Evropa experiment Filadelfský experiment John von Neumann Kanada Mexiko projekt Rusko USA