Alice Bendová patří mezi nejúspěšnější české seriálové herečky. Málokdo tedy tuší, že vystudovala střední umělecko-průmyslovou školu, obor nábytek a interiéry. K designu má proto velmi blízko.

„Návrhy jsem měla v hlavě. Především barevné kombinace a celkový styl,” říká v rozhovoru pro Blesk.cz. „V kuchyni jsem chtěla kombinaci matně zemité a dřeva. Všechny skříňky, kuchyňské i obývákové jsem si vysnila uzavřené a až do stropu.”

Herečka totiž nerada utírá prach a navíc má ke spoustě věcem citový vztah a nechce je vyhodit. „Uložit je ale někam musím,” směje se.

Společně s architektem a truhlářem tak vytvořila útulný domov. „Bylo sice náročné skloubit práci, rodinu a rekonstrukci, ale s výsledkem jsme spokojeni.”

Jednopodlažní vila

Dům, vzdálený přibližně patnáct minut od centra Prahy, si Alice pořídila tzv. z druhé ruky. Z celé nabídky nemovitostí vyhrál díky tomu, že je jednopodlažní, má dostatek pokojů pro všechny členy domácnosti a nedaleko bydlí také její maminka.

Jelikož má Bendová ráda otevřené prostory, nejdřív se bouralo a pak opět stavělo. „Nyní společně obýváme asi 170 m2, to je podle mě akorát,” uvažuje.

Vila se pyšní velkým obývákem s kuchyňským koutem a jídelním stolem, který ústí do dlouhé chodby. Z ní se dá dostat do všech pokojů, k nimž patří ložnice, dva dětské pokojíčky, dvě koupelny, šatna a technická místnost s pračkou a sušičkou.

S příchodem teplých měsíců se většinou rodina přesouvá na verandu, kde je vestavný gril s udírnou a příjemným posezením. 

Na zahradě Alice Bendové

„Trávíme zde víkendové večery,” říká půvabná padesátnice. Praktické je, že venku se dá relaxovat i během deště. Pergola má totiž výsuvné lamely, které se dají dle potřeby zavřít nebo naopak odrhnout, aby do domu proudilo více denního světla.

Nejčastěji ale herečka tráví volný čas na zahradě, kde se stará o své rostliny. Ovoce a zeleninu pěstuje ve vyvýšených truhlících z akátového dřeva. „Jsem z nich nadšená. Jsou nejen krásné, ale také šetří kolena a záda,” přiznává.

Lemují velký bazén a volnému prostoru dodávají trochu zeleně. Sportovní vyžití nabízí také venkovní hrazd, bradla a skákací trampolína.

Zdroj: Youtube

I přestože celý dům, se zahradou vypadá zabydleně a útulně, rekonstrukce prý ještě neskončila. „Je to pořád něco. Ale to říká každý, že?”

Zdroje: www.idnes.cz, www.blesk.cz, www.extra.cz