Anna Fermanova: Krásná ruská špionka unikla spravedlnosti a stala se hvězdou USA

Redakce | 30. 10. 2019
Anna Fermanova
Anna Fermanova
Anna Fermanova

Ruské špionky ne vždy oplývají vysokým inteligenčním kvocientem. Anna Fermanová se přes letištní kontrolu snažila nevinně propašovat drahé špionážní vybavení. Samozřejmě byla chycena a obviněna ze špionáže. Naštěstí měla po ruce šikovného obhájce. Ale hlavně oplývala nevídanou krásou.

Fermanova si do tašky strčila několik optických zaměřovačů nočního vidění Raptor 4X a doufala, že jí to projde. Na letišti si ji odchytili, zeptali se jí, proč má v kufru zabalenou špionážní techniku, a když jim nedokázala odpovědět, zadrželi ji. Případ se kvůli obvinění ze špionáže rychle dostal k soudu. S příchodem obžalované do soudní síně se každý, včetně soudce, musel něčeho chytnout; Fermanová byla opravdu krásná slečna. To jí také napomohlo vymanit se ze zadržovací cely vyprosit si domácí vězení, aby mohla odjet do New Yorku za prací.

Co dnes dělá Viktor Kožený?
Magazín

Co dnes dělá Viktor Kožený?


V Americe se špionáž bere jako velice závažný zločin, její právník si s tím ale hravě poradil. Soudci i porotě nakukal, že si Fermanová nebyla vědoma toho, co si do zavazadel vlastně zabalila, a vybavení zapomněla proclít. Nikdo ale nevysvětlil, proč na zaměřovačích chyběla identifikační čísla.

Kdo je matka Grety Thunberg: Operní diva milující své děti, slávu a peníze
Magazín

Kdo je matka Grety Thunberg: Operní diva milující své děti, slávu a peníze


Brzkému propuštění napomohl i fakt, že Anna nepocházela z Ruska, ale z Lotyška. Rodina se do Ameriky přestěhovala, když bylo Anně osm let. Po škole si v Texasu založila vlastní kosmetický salón. Vazby na Rusko měla jenom proto, že její manžel z té země pocházel. Obvinění, že pracovala jako ruská špionka, jí přišlo úsměvné.

Anně hrozilo 4-10leté vězení, soudce ji nakonec nechal odsedět pouhé čtyři měsíce. Po vyhrocené kauze dokonce dostala nabídku od jedné americké televize moderovat pořad o hollywoodských hvězdách.