Podivné struktury

Na Antarktidě se objevily podivné struktury velikosti města. K jejich nalezení dopomohl internetový vyšetřoval paranormálních jevů nazvaný Conspiracy Depot, který je součástí Google Earth. Nově nalezený jev pojmenoval "konspirace". 

Vědci se od té doby snaží rozluštit, co přesně jsou podivné struktury připomínající moderní město zač a kdo stojí za jejich vytvořením. Bohužel marně. 

Struktury velikosti města jsou dlouhé zhruba 1 kilometr a zlověstně se tyčí nad roztávajícím se ledem. Vědci uvedli, že pokud se skutečně jedná o město, mohlo zde stát celá desetiletí. Jen o něm díky nánosům ledu nikdo nevěděl. 

Až vlivem globálního oteplování, jehož jedním z mnoha důsledků je i tání antarktického ledu, se obrysy města ukázaly v plné kráse. 

Jak dlouho bylo město na Antarktidě pohřbené a zdali se skutečně jedná o město, se musí teprve zjistit. 

Vědci netuší

Přesto jsou vědecké výzkumy od jakéhokoli jasného verdiktu, co přesně je nalezená struktura velikosti města zač, stále v nedohlednu.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Jedno je však jisté. Poté, co se fotografie podivných struktur na Antarktidě objevily na internetu, vyrojila se celá řada spekulací a konspiračních teorií. 

Podle jedné teorie může jít o jaderný úkryt pro nejbohatší lidi světa, druhá poukazuje na to, že struktury jsou přistávací plochou pro mimozemšťany. 

Sám Google Earth vyhodnotil struktury jako jednu z výzkumných stanic, určenou k vědeckým účelům. Bohužel se však ukázalo, že neměl pravdu. 

Nejbližší vědecká výzkumná stanice je totiž od místa nálezu vzdálená přibližně 320 km a zatím s k ním nepodařílo výzkumníhlů dostat. Navzdory všem konspiracím se vědci snaží zjistit skutečný původ i účel nalezeného místa. Zdali se jim to podaří a kdy přesně to bude, je však ve hvězdách. 

Další z teorií přišla s informacemi, že struktura není na poli objevů žádným nováčkem. Údajně se o ní ví již od roku 2001, jen se o tom nikdo nezmínil. 

Zdroje: earth.google.com, www.dailystar.co.uk, www.express.co.uk