www.dailystar.co.uk, radaronline.com

Kontroverzní cestovatel v čase @darknesstimetravel poslal lidem jasný vzkaz. Podle něj by měla již letos armáda USA stvořit jakéhosi hybrida, prvního kentaura na světě. Kentauři byli často zobrazováni jako divoké a neukázněné bytosti, které nadměrně pijí a unášejí nymfy, ale mohli být také moudří a vzdělaní. Kentauři byli po tisíce let oblíbeným námětem umění a literatury a jsou zdrojem fascinace a inspirace i v moderní době, jak je vidět i u cestovatelů časem.

Kentaur znovu ožije, říká Cestovatel 2858

Právě cestovatel v čase z roku 2858, který vystupuje jako @darknesstimetravel, tvrdí, že vědci v tzv. Oblasti 51 pracují na sloučení nějakých druhů s lidmi. Podle jeho prognózy by měli ještě letos vytvořit právě kentaura. Od nepaměti jsou kentauři považováni za symboly dvojí povahy člověka. Ztělesňují tak jak bestiální, tak intelektuální aspekty lidské povahy. Podle Cestovatele 2858 by vědci měli právě letos oživit mýtického tvora… Kentaur, napůl člověk, napůl kůň, tedy podle něj znovu ožije.

Faktem je, že tento cestovatel má za sebou již celou řadu podobných prognóz, jak ukazuje i jeho účet na TikToku.

I na jiných platformách získal @darknesstimetravel více než 6 000 sledujících.

Další prognózy pro letošní rok

Právě @darknesstimetraveler ve videu tvrdil, že vědci na americké základně Area 51 pracují na "sloučení" různých druhů dohromady, aby vytvořili prvního kentaura na světě. Jeho video má v tuto chvíli kolem 21 300 lajků, stejně jako ostatní videa, z nichž mnohá říkají, co nás letos potká.

Podle tohoto cestovatele bychom si měli zapamatovat data 30. března, kdy osobní letadlo na oko havaruje, ale ve skutečnosti proletí červí dírou na 6 let. Poté nastane 23. dubna velký meteorický déšť, jehož prostřednictvím se na zem dostane meteorit obsahující mimozemský život. 13. května pak Měsíc zrůžoví a 2. července 6 lidí získá "superschopnosti" díky vzácné a silné energii ze Slunce. A pak konečně přijde datum 22. září, kdy v jakési blíže nespecifikované Oblasti 51 vznikne první kentaur.

Samozřejmě, že příspěvky mají mnoho stoupenců i odpůrců, kteří považují cestovatele v čase přinejmenším za blázna.

Budeme se muset nechat překvapit, jestli mezi nás v září vcválají divocí kentauři.