procproto.cz, tipsmake.com, www.jstor.org

Alvarez zemřel pouhé dva dny poté, co zrcadlo zhotovil, tehdy však jeho smrt s nebezpečnou starožitností nikdo nespojoval. 

Nebezpečná starožitnost zabila desítky lidí a pak zmizela

Zrcadlo bylo uvolněno k prodeji a jeho existence si záhy vybrala další daň. Ke koupi bylo nabízeno v obchodě s potravinami. Tím započalo cestu šířící se smrti.

Další obětí se stal jistý Tesemer, majitel obchodu s moukou, žijící v přístavním městě Marseille. Právě on navštívil místní obchod a zrcadlo se mu natolik zalíbilo, že se rozhodl pro jeho koupi. Navíc se jako narozeninový dárek pro jeho ženu zdálo více než ideální. 

Toho večera Tesemer uspořádal velkolepou oslavu narozenin. Během ní vyndal zrcadlo z krabice a přinesl ho ženě, aby se pochlubil. V okamžiku, kdy se Tesemer chlubil manželce, pocítil závrať. 

Začal se třást, pocítil chlad, jeho hlava rázem ztěžkla a celý svět se mu zatočil před očima. Vyděšená manželka muže podepřela, a za pomoci přátel odvedla do ložnice, aby si odpočinul. Bohužel však pokoj opustila. Když se vrátila, našla svého muže mrtvého. 

Tesemerovi byla diagnostikována smrt v důsledku těžkého krvácení do mozku. Po smrti manžela se žena rozhodla prodat dům a rozdat všechny pozůstalosti. V té době se Alvarezovo zrcadlo záhadně ztratilo.

Dodnes je záhadou

První zmínky o tomto vražedném nástroji se vynořili až po dlouhých 22 letech. V roce 1765, kdy se jeho obětí stal Arnold, mladý redaktor jednoho nakladatelství. Arnold koupil předmět v pouličním obchodě v centru Paříže a odnesl ho přímo do své ložnice. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Krátce poté se Arnold ztratil. Nalezen byl mrtvý ve své ložnici, kde ho našli přátelé již několik dní po smrti. Důvodem jeho smrti bylo opět krvácení do mozku. 

Čtvrtým "zavražděným" se stal Henry, majitel starožitnictví. Zrcadlo zakoupil během procházky na bleším trhu, kde ho zaujal krásně vyřezávaný předmět. Viděl v něm možnost, jak vydělat. Zrcadlo koupil a umístil ve svém obchodě k prodeji. Pouhé tři dny na to však majitel obchodu zemřel. Diagnóza byla totožná se všemi předchozími oběťmi. 

Spekulace o tom, že se zrcadlem není něco v pořádku, přinesl Henryho blízký přítel. Ten si na pohřbu kamaráda všiml zrcadla s nápisem "Alvarez 1743". Jakožto blízký přítel Arnolda, třetí oběti vražedného předmětu, začal přemýšlet o "zlém" zrcadle a hledat způsoby, jak by mohlo zabíjet. Bohužel se žádná spojitost nenašla. 

Nebezpečná starožitnost zabíjela i o dalších 70 let později, kdy způsobila smrt dvěma lidem. Panu Hammerovi a jeho manželce. Právě ta koupila zrcadlo kdesi ve městě a přinesla ho jako dekoraci domů. Netrvalo dlouho a oba manžele nalezli mrtvé. Jak ke všem vraždám došlo a co přesně je mohlo způsobit, zůstává dodnes velkou záhadou.