Zázrak neznámé supercivilizace

Starověké místo Baalbek je opředené řadou tajemství. Spekuluje se, že jde o tu část dnešního Libanonu, kde se zcela jistě dějí zázraky. 

Nejde však o žádný výdobytek moderní doby. Baalbek pochází z doby před Římany a tvoří ho megality o váze několika set tun. 

I dnes je to místo, které mate odborníky. Jde o další ze starověkých záhad, o které nic moc nevíme. I proto vznikla celá řada teorií, jak to s tímto místem skutečně je. 

Teorie zahrnují fénické svatyně i kontroverzní starověké příběhy. Právě to pak vytváří z Baalbeku místo opředené záhadnou historií, kde představivost nebere konce. 

Důvodem jeho výjimečnosti však není pouze nejisté stáří. To, co skutečně mate odborníky i všechny, jenž sem zavítají, je konstrukce Baalbeku. Ta jaksi postrádá logiku. Kameny, ze kterých je místo tvořené, dosahují mnohdy hmotnosti až 1600 tun. 

Jak tedy bylo možné tak obrovské kameny dostat právě sem, bez použití vyspělé technologie? A kdo je sem dostal? To všechno jsou otázky, na které neznáme odpověď.

Nevysvětlitelná záhada

Způsob, jakým jen Baalbek tvořený, totiž popírá všechny teorie, které známe. Navíc metody, které jsou použité ke vzájemnému propojování jednotlivých kamenů jsou až příliš vyspělé na to, aby je mohli tvořit lidé před Římany.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Baalbek je důkazem, jak lze bez vyspělé technologie dosáhnout poměrně neuvěřitelných výtvorů. Existuje však i teorie, že lidé z dob dávno minulých vyspělé technologie měli, jen my o tom nic nevíme. 

A už to asi nikdy nezjistíme. Místa, která tyto neznámé civilizace vytvořily, nás však nikdy nepřestanou fascinovat. 

Baalbek, kterému se dříve přezdívalo také Heliopolis, tak i nadále zůstává jednou z nejpůsobivějších starověkých lokalit, které se podařilo objevit a jejichž krása přetrvala staletími. 

Ti, jenž stojí za stavbou Baalbeku, zde zanechali ohromující starověké naleziště, u kterého sice nevíme způsob, jakým bylo postavené, ale i tak je úžasnou připomínkou dob našich předků a takřka nemožné práce starověkých "inženýrů". 

Zdroje: www.ancient-code.com, en.wikipedia.org, www.ancient-origins.net