Baba Vanga: Co slavné věštkyni vyšlo a v čem se zmýlila? Co by nás mělo čekat v brzké době?

Lenka Bělská | 1. 4. 2023

Jméno slepé bulharské sibyly se skloňuje po celém světě. Podle odhadů mají totiž její předpovědi asi 80% přesnost. Problémem ale je, že nikdo už dnes netuší, jak její predikce původně zněly. Zároveň jsou interpretovány dle aktuální politické či klimatické situace.

Vangelija Pandeva Dimitrova-Gušterova se jako jasnovidka nenarodila. Její schopnosti se objevily až po tragické nehodě, kdy jako dítě přežila silnou bouři. Podle jejích slov jí pohltilo tornádo. Nános písku a prachu, jenž zasáhl oči, způsobil postupnou ztrátu zraku. Neschopnost vidět okolní svět byla nahrazena talentem spatřit budoucnost.

Už jako třicetiletá byla ve své rodné vesnici považována za schopnou věštkyni. Postupem času se její popularita šířila dál. Během války ji řada lidí navštěvovala s nadějí, že jim řekne, zda jsou jejich příbuzní stále naživu nebo jim alespoň oznámí místo jejich hrobu. Na začátku dubna roku 1942 si přišel o radu dokonce i bulharský car Boris III.

Baba Vanga

Během dalších dvaceti let si vybudovala renomé nejschopnější sovětské jasnovidky. Dveře do její chaloupky si podávali přední politici a vůdci, včetně generálního tajemníka Komunistické strany Sovětského svazu Leonida Brežněva. V roce 1966 ji dokonce bulharská vláda zapsala na výplatní listinu. Dostala prostor pro rozhovory se svými klienty a byly jí přiděleny dvě sekretářky, které měly zapisovat její předpovědi. 

Zdroj: Youtube

Baba Vanga byla pologramotná. Sama proto žádné ze svých vizí nezaznamenala. Nikdo proto dodnes netuší, co opravdu vyřkla. I přesto, že řada publikací tvrdí, že predikovala rozpad Sovětského svazu, datum Stalinovy smrti nebo potopení ruské ponorky Kursk, lidé z jejího blízkého okolí, jež poskytly rozhovory bulharským médiím, upozorňují, že tyto události nikdy nepředpověděla.

Sověti o přistání Gagarina lhali. Kdyby skutečně přistál v kabině, jak říkají, náraz by nepřežil
Magazín

Sověti o přistání Gagarina lhali. Kdyby skutečně přistál v kabině, jak říkají, náraz by nepřežil

„Také jsem ji nikdy neslyšela říkat, že se lidé mají připravit na konec světa. O smrti skoro nemluvila,” vzpomínala Bojka Kostadinová, která se s prorokyní kamarádila více než 50 let. Žena se domnívala, že falešné jsou i věštby o útoku na dvojčata v New Yorku a zvolení černošského prezidenta USA. „Objevily se až po její smrti,” vysvětlovala.

Minulé a budoucí předpovědi

Vycházejí slova Baby Vangy i dvacet sedm let po její smrti? Stačí se ohlédnout do minulosti. Pro rok 2022 například predikovala, že na Sibiři bude objeven nový smrtící virus, nastanou problémy s pitnou vodou, tisíce akrů půdy bude zničeno hmyzem a svět tak bude hladovět. USA měl zasáhnout polární vítr, Evropu měly sužovat rozsáhlé záplavy a Austrálii požáry.

Předpověď Baby Vangy na 2023. Ve spoustě věcí se trefila, ale toto jí pravděpodobně nevyjde
Magazín

Předpověď Baby Vangy na 2023. Ve spoustě věcí se trefila, ale toto jí pravděpodobně nevyjde

Zběžné pátrání na internetu ukazuje, že o žádné z těchto tragédií média neinformovala. Navíc si jasnovidka spletla kontinenty. Záplavy se objevily v Austrálii a požáry v Evropě. 

Zdroj: Youtube

I přesto řadu nadšenců zajímá, co svět čeká v brzké době. Podle deníku The Sun Baba Vanga pro letošní rok předpověděla havárii jaderné elektrárny, nástup experimentů biologických zbraní na lidech, zákaz porodů a mimozemskou invazi. 

Zdroje: www.24chasa.bg, www.blesk.cz, www.en.wikipedia.org, www.opindia.com

Tagy Austrálie Baba Vanga Evropa Josif Vissarionovič Stalin Leonid Iljič Brežněv New York smrt Sovětský svaz USA věštba