Babské rady: Jak zatočit s hemeroidy?

Boj s hemoroidy podle našich babiček

Boj s hemoroidy podle našich babiček

Foto: profimedia

Převážně je způsobuje sedavé zaměstnání, bolí, krvácí a zřídka je přetrpíme, než zase zmizí. Hemoroidy trpí až polovina populace, přesto se o nich ostýcháme mluvit. Jak se jich zbavovali naši předci?  

Jsou vnitřní a vnější. Ty vnější jsou okem viditelné a objevují se v okolí konečníku. Sedět je utrpení, stát někdy taky. Svědí, čímž jejich trpkou bolest rozpumpujeme. Ty vnitřní jsou schované uvnitř našeho konečníku a tak moc nebolí, na druhou stranu krvácí. Mnoho lidí se vyděsí, když po potřebě nalezne na toaletním papíře krev, většinou jde ale opravdu o hemoroid, a ne o druhou, nejhorší a nejčastější možnost, která nás napadá, tedy rakovinu. S hemoroidy, ať už aktivně nebo ne, bojoval téměř každý. Jsou považované za citlivé téma, které v kanceláři před kolegou jen tak nevytáhnete. A doktorovi se vyhýbáme jako čert kříži. Když se ostýcháme poprosit o pomoc zkušeného lékaře, podívejme se na osvědčené způsoby našich babiček a dědečků, jak s hemoroidy zatočit.

Nikdo nemá rád zapáchající chodidla.

Rady našich babiček: Jak bojovat ze zápachem nohou přírodním způsobem

Led
Na zmenšování různých boulí a otoků je led dobrým pomocníkem. Stejně je tomu i u hemoroidů. Led můžeme buď přiložit na vnější hemoroidy ke konečníku, nebo zasunout dovnitř našeho těla. Led si s otokem hravě poradí a u vnitřních hemoroidů omezí přívod krve, což bude mít za následek jeho zmenšení.

kostky leduZdroj: profimedia

Problém s erekcí je pro muže nesmírně potupná záležitost

Babské rady na zvýšení mužské výkonnostiČesnek
Při velice nepříjemném pálení konečníku překvapivě pomůže pálivý česnek. Stroužky rozdrťte a smíchejte s olivovým olejem. Poté jej zformujte do malých hranolů a nechte přes noc v mrazáku. Zmražený hranol si poté vsuňte do konečníku. Bude to pravděpodobně pálit, ale uvidíte, že hemoroid vás nějakou dobu trápit nebude.

česnekZdroj: profimedia

Sedavá koupel
Některé babičky prováděly tzv. sedací koupele. Zní to zvláštně, ale pomáhá to od bolesti a pálení. Napusťte si lehce vanu (nebo něco, do čeho se můžete posadit), vhoďte do vody hrst soli nebo odvar z dubové kůry a sedněte si. Uvidíte, že bolest přejde a svědění a pálení budou tytam.

sedavá koupelZdroj: profimedia

Vypadávání vlasů je strašák mužů i žen

Babské rady na vypadávání vlasů, které používali naši pradědovéMastičky
Naše babičky nedaly dopustit na mastičky a esenciální oleje. Proti hemoroidům nejčastěji doporučují kostivalovou mast nebo odvar z jírovce obecného. 

Esenciální olejZdroj: profimedia

Aloe vera
Zázračná rostlina má blahodárné účinky na celý organismus a kromě s hemoroidy může šťáva z jejího listu pomoci odstranit zácpu. Každé ráno vypijte čtyři až šest lžic nalačno a svět bude zase barevný a plný radosti.

aloe veraZdroj: profimedia