Největší mužský strach postihne každého druhého chlapa. U žen je jev méně častý, přesto se s ním také potýkají. Většinou za padání vlasů může život ve stresu či špatná životospráva. Po kartáči plném vlasů nemusíte okamžitě běžet k doktorovi, buďte však ve střehu a zkuste některou z těchto rad. Bude-li vypadání vlasů ve velkém pokračovat, panika je už na místě.

Odvary
Odvary jsou nejčastějším lékem na náhlé vypadávání vlasů. K těm opravdu účinným se řadí odvar z rozmarýnu, který prokrví hlavu a dokonce vás zbaví lupů. Nechte pár větviček povařit ve vodě a tu pak přeceďte. Nezapomeňte odvar používat po každém umytí vlasu, aby nabyl účinku.

Další velice účinný odvar je ze zelených slupek ořechů. Právě teď je ořechová sezóna a slupky se válí pod každým stromem. Postup je stejný jako u rozmarýnu. Ořechový odvar vám může obarvit vlasy na zeleno, efekt je však krátkodobý.

Kopřiva, stejně jako rozmarýn pomáhá prokrvit tělo. A máte-li přebytečné množství pelyňku, udělejte si z něj odvar, který také podporuje růst vlasů.


Oleje


Rozšířenou metodou na podporu růstu vlasů a zabránění jejich vypadávání je kokosový olej. Ten stačí pořádně vetřít do vlasů, ty pak zabalte do ručníku a čekejte hodinu, než olej smyjete.


Mandlový olej používali již ve starověkém Řecku. Stejně jako u kokosového oleje naneste do vlasů a nechte hodinu působit.


Výborným pomocník v boji proti vypadávání vlasů je zinek. Ten je ve velkém množství obsaženém v dýni. Olej lze zakoupit i v obyčejném supermarketu a aplikace je opět stejná. Dobu účinnosti tentokrát zkraťte na polovinu.


Masky
Místo tří vajíček k snídani si dejte dvě a to poslední pořádně vyšlehejte. Vytvořenou pěnu si naneste na vlhké vlasy a po půl hodině vaječnou masku umyjte.

Nejznámější babský recept je bezesporu cibulová maska. Lze využít jak kuchyňskou, tak i červenou cibuli. Vytvořit masku je poněkud složitější než u vajíčkové, ale vy si poradíte. Oloupejte 3 cibule, které poté rozmixujte na co nejjemněji. Cibuli scedíme a její šťávu smícháme s 1 lžící medu. Vzniklou směs štětečkem či hřebenem naneseme na vlasy a necháme hodinu působit. Opakujte jednou týdně, dokud se nedostaví kýžený výsledek.

Poslední zmíněná maska složením připomíná spíše snídani než přípravek na růst vlasů. Rozmačkáme jeden banán a smícháme s vaječným žloutkem a 3-4 lžičkami olivového oleje. Výslednou směs aplikujeme na vlasy a ty zabalíme nejprve do igelitu, abychom si nezašpinili ručník. Necháme působit 20 minut a opláchneme. Opakujeme jednou týdně.