Rady našich babiček: Jak bojovat ze zápachem nohou přírodním způsobem

Redakce | 26. 10. 2019

Nikdo nemá rád zapáchající nohy. Problém nastává ve chvíli, kdy se tohoto zapeklitého problému nemůžete zbavit a musíme někam na schůzku či se oddávat postelovým hrátkám. Jak si s ním poradili naši předci?

Zapáchající chodidla nezpůsobují pouze zapařené boty a šest dní nevyměněné ponožky, ale hlavně plísně a houbičky na nohou... které vznikají zapařením nohou a starýma ponožkami, prostě začarovaný kruh. Jak se z něho vymanit? V první řadě si nohy denně mýt a boty přestříkat speciálním sprejem, zakoupitelném v každém obchodě s obuví. Na dlouhodobé odstranění zápachu chodidel také pomůžou tyto rady.

Babské rady na vypadávání vlasů, které používali naši pradědové
Magazín

Babské rady na vypadávání vlasů, které používali naši pradědové


Změna obuvi
Pokud je venku teplo, vyměňte uzavřené kožené boty za prodyšné tenisky nebo sandále. Místo bavlněných ponožek sežeňte sportovní s příměsí stříbra, které absorbuje všechny nevábné vůně.

Dětský pudr
Někdy výměna obuvi nepomůže, nebo není možná. V takovém případě si chodidla posypejte dětským pudrem. Nejenže vám nohy budou vonět jako dětská prdelka, ale budou i krásně suché. Pudr můžete také nahradit sodou nebo kypřícím práškem, ty si do ponožek nesypte, pouze do bot, a nechte den působit.


Vonné koupele
Není nad to se ponořit do horké vany a vonět jako, dejme tomu, tropické ovoce. Podobně můžete provonět i vaše nohy. Zkuste je vykoupat v různých bylinkách, které zápach odbourávají: nové koření, hřebíček, černý čaj, nebo bylinu nahraďte octem, který odstraní plíseň z nohou. Stejného výsledku dosáhnete i rozmarýnem nebo šalvějí.


Epsomská sůl
Existuje také speciální sůl zvaná epsomská sůl, což je přírodní antioxidant a ne, neslouží jako náhražka kuchyňské soli, byť ji někteří využívají jako projímadlo. Tvoří ji síran hořečnatý a vašich nohou zbaví veškeré odumřelé kůže, plísní a pořádně je osvěží.