Oceánografové našli logické a přirozené vysvětlení jevů Bermudského trojúhelníku

Jarouš M Komořanský | 14. 1. 2022

Málokterá abnormalita na zemi má tolik pochybovačů, jako právě Bermudský trojúhelník. O jeho existenci pochybují skuteční vědci, ani nemluvě o dokumentaci, hovořící o tom, že se zde neztrácejí letadla ani lodě v o nic větším měřítku než jinde. Nyní však oceánografové objevili nové skutečnosti. Stojí za domnělými záhadami tzv. zběsilé vlny?

Oceánografové si všimli, že se v oblasti Bermudského trojúhelníku objevují až 100 stop vysoké "zběsilé vlny", jež by mohly přispět k objasnění záhady. Hovoří o tom dokumentární film stanice Channel 5.

Na jiný dokument o této oblasti se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Konspirační teorie mají zelenou

Oblast Bermudského trojúhelníku tvoří asi 1 134 105,5 km² v Atlantickém oceánu, v níž zmizelo údajně nejméně 75 letadel a stovky lodí za záhadných okolností. Tato skutečnost dala vzniknout mnoha konspiračním teoriím, které hovoří třeba o podmořských pyramidách, šestihranných mracích a mimozemské základně. Oblast mezi Floridou, Portorikem a Bermudami, známá také pod názvem Ďáblův trojúhelník, si údajně za posledních 100 let vyžádala životy 1 000 lidí. Dokumentární film stanice Channel 5 tvrdí, že tato záhadná zmizení mohla být způsobena až 100 stop vysokými ničivými vlnami, zvanými též bludné vlny.

Číňané věřili, že v Bermudském trojúhelníku žere lodě drak. Vlastně měli pravdu!
Magazín

Číňané věřili, že v Bermudském trojúhelníku žere lodě drak. Vlastně měli pravdu!

Obrovské bludné vlny

"Vlny jsou více než dvakrát větší než okolní vlny, jsou velmi nepředvídatelné a často přicházejí nečekaně ze stran," cituje Daily Mail Národní úřad pro oceány a atmosféru. Vědci často označují tyto vlny jako extrémní bouřkové vlny, jsou spontánní a dosahují obrovské výšky. Poprvé byly pozorovány v roce 1997 pomocí satelitu u pobřeží Jihoafrické republiky.

V dokumentárním filmu "Záhada bermudského trojúhelníku" pak vědci pro Channel 5 uměle vytvořili monstrózní vodní vlny pomocí vnitřních stimulátorů.

Pokud jde o existenci bludných vln v bermudském trojúhelníku, není to úplně nová myšlenka. Nicméně metoda výzkumníků ze Southamptonu by mohla být - ve své laboratoři zkonstruovali model nešťastné lodi USS Cyclops a hodili na něj simulovanou bludnou vlnu, aby prozkoumali její účinky. Jak by se jí dařilo? Výzkumný tým postavil model lodi USS Cyclops, která se ztratila v roce 1918 a vyžádala si 300 obětí. Během 1. světové války se loď používala k převozu paliva. V roce 1918 však náhle beze stopy zmizela na cestě z Bahie do Baltimoru, nenašly se ani její zbytky ani nikdo z 306členné posádky.

Podle vědců se vlny v této oblasti mohou tvořit díky tomu, že se zde mohou potkat až tři mohutné bouře z různých směrů, které vytvářejí ideální podmínky pro tyto smrtící vlny.

Žádná záhada neexistuje

Podle údajů společnosti Lloyds of London a americké pobřežní stráže je počet letadel, která se ztratí v Bermudském trojúhelníku, stejný jako všude na světě. Přesto zůstává Bermudský trojúhelník záhadným místem s vysokým počtem zmizení. To potvrzuje i Dr. Karl Kruszelnicki, s nímž souhlasí také Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA). „Bermudský trojúhelník má stejnou míru leteckého a námořního provozu jako každé jiné místo,“ uvádí NOAA.

Zdroje:

www.strangerdimensions.com, indianexpress.com, www.livescience.com

Tagy Atlantický oceán Bermudský trojúhelník Bermudy dokumentární film Florida Jihoafrická republika Národní úřad pro oceán a atmosféru Portoriko trojúhelník USS Cyclops