www.imdb.com, www.encyclopedia.com, www.swissinfo.ch

Naučila se žít jako samburská žena v manyattě své tchýně, do role podřízené ženy však nikdy nezapadla.

Jak dnes žije Bílá Masajka?

Corinne Hofmannová se narodila před dvaašedesáti lety německému otci a francouzské matce ve Švýcarsku. Oba její rodiče byli emigranti. Corinnin otec byl přísný a jeho vztah k dětem rozhodně nepatřil k ideálním. 

Chudoba, málo potravy a život na samotě švýcarských hor, to vše Corinnin život navždy poznamenalo. Už tehdy věděla, že chce žít lépe. 

Po studiích v kantonu se Corinne začala věnovat maloobchodu a v pouhých 21 letech si otevřela svůj první obchod s oblečením. Corinne měla velký obchodní talent a její second hand se značkovými svatebními šaty slavil nemalý úspěch. 

Ten ale Corinne potkal i v osobním životě. Našla si přítele a po zásnubách se oba partneři vydali na cestu do africké Keni. Dovolená se však odvíjela zcela jiným způsobem, než jakým byla původně zamýšlena. 

Corinne v Keni narazila na místního samburského bojovníka, jménem Lketinga Leparmorijo. Byla to láska na první pohled. Corinne ukončila vztah s tehdejším snoubencem Marcem a vydala se za hlasem svého srdce. 

Po útěku z Afriky se jí převrátil život

Po rozchodu s Marcem se na krátký čas vrátila do Švýcarska prodat všechen svůj majetek. Pak už její keňské lásce nestálo nic v cestě. Po svatbě s Lketingem se Corinne nastěhovala do manyatty své tchyně a přijala roli samburské ženy. Místní obyvatelé ji nazvali Bílou Masajskou. Žena s blond vlasy byla pro africkou Keňu skutečnou raritou.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Ani v Keni však Corinne nemrhala talentem. Založila si zde maličký obchod, v němž prodávala základní zboží. Z počátku idylický vztah s "krotitelem lvů" však brzy dostal nemalé trhliny. Corinne byla svým manželem znásilněna, zakusila život v podmínkách primitivní africké vesnice, bez elektřiny, tekoucí vody a toalety. Leparmorijo byl navíc paranoidní žárlivec, který svou ženu sledoval na každém kroku. 

Po čtyřech strastiplných letech se v roce 1990 Corinne rozhodla pro definitivní návrat do Švýcarska, a to i spolu se svou malou dcerou. O svém životě vydala několik knih. Do vesnice, kde žila s Leparmorijem, se znovu podívala až o 14 let později. 

Dospělá dcera našla otce

Během návštěvy Keni v roce 2004 se její dcera opět shledala se svým otcem, se kterým Corinne napříč všemu měla po celou dobu, kdy byly obě ženy ve Švýcarsku, skvělý vztah. Corinne dokonce Leparmorija finančně podporovala. 

Setkání otce s dospělou dcerou pak Corinne popsala v knize Afrika, má láska. Její další kniha Dívka s žirafím krkem vypráví příběh jejího dětství ve švýcarské horské samotě a pojednává o zážitcích první cesty do africké Keni.

Jak dnes žije dcera Napirai, Corinne Hofmann a jaký má vztah s otcem?

Dočtěte si článek zdarma,
stačí se přihlásit nebo registrovat.
nebo se přihlaste
Zapomněli jste heslo?
Ještě nemáte účet? Registrujte se