Hrad Bishop, který se skládá z ohromujících 1 000 tun kamene a železa, je obdivuhodným architektonickým a uměleckým dílem. Má vysoké věže, "velký taneční sál" a dokonce i mechanického draka, který chrlí oheň. Hrad Jima Bishopa slouží jako symbolické útočiště, rebelský projev touhy uniknout společenským omezením a žít vlastním způsobem, mimo vlastní síť.

Na to, jak hrad vypadá, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Jak to celé začalo…

Projekt začal skromně v roce 1969, kdy Jim Bishop jako teenager získal pozemek o rozloze 2,5 hektaru. Společně se svým otcem Willardem se pustili do stavby jednoduché chaty. Původní stavba se však v průběhu let postupně vyvíjela a proměnila se v nádherný hrad, který dnes uchvacuje návštěvníky. Původní pozemek muž koupil za 450 dolarů. Rodinnou chatu zde začali stavět v roce 1969, ale poté, co chatu Bishop obklopil kameny, několik sousedů poznamenalo, že stavba vypadá jako hrad...

A to byl začátek příběhu, v němž Jim začal skutečně svůj hrad stavět.

Bishopova oddanost monumentálnímu projektu se neobešla bez problémů. Setkával se s právními bitvami, kdy se mu úřady snažily účtovat poplatky za kameny, které získával z nedalekého lesa. Navzdory odporu Bishop vytrval a byl pevně rozhodnut vytvořit něco pozoruhodného.

Rodinné „sídlo“ je stále rozšiřováno

Dnes Bishopův hrad přitahuje návštěvníky z širokého okolí, kteří jsou fascinováni jeho velkolepostí a příběhem jeho tvůrce. Hlavní věž hradu se tyčí až do výšky 49 metrů! Jim Bishop se stal symbolem protivládních nálad, vzepřel se konvenčním normám a přijal vlastní vizi svobody.

Přestože hrad je stále ve vývoji a Bishop plánuje přístavby, jako je vodní příkop, padací most a dokonce horská dráha, čas stárnoucího stavitele dohnal. Jimův syn Dan nyní dohlíží na údržbu a stavbu hradu, protože jeho otec tráví více času odpočinkem u ohně a péčí o své zdraví.

Ostatně, o jedno dítě zde Jim i přišel, když zde v roce 1988 zahynulo jeho třetí dítě, čtyřletý Roy. Když se Bishopa v roce 2016 ptali, proč pokračuje ve stavbě hradu, odpověděl: "No, kam bych utíkal! On to tu miloval".

Příběh hradu Bishop je svědectvím o nezdolném duchu jednoho muže. Jim Bishop, často považovaný za "šílence", vytvořil zázračnou památku díky svému odhodlání a neutuchajícímu úsilí. Jeho hrad je připomínkou toho, že sny, bez ohledu na to, jak jsou odvážné nebo nekonvenční, se mohou stát hmatatelnou skutečností díky neochvějnému odhodlání a nezlomnému duchu.

Zdroje: www.grunge.com, flipboard.com, en.wikipedia.org/wiki/Bishop_Castle