Jaký máte postřeh?

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáte takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou tréninkem pro nás mozek, který účinně rozhýbe každičký mozkový závit. To je někdy víc než potřeba. 

Mozek potřebuje stejný trénink jako jakýkoliv sval našeho těla. Jen tak jej udržíme fit a vitální na dlouhé roky dopředu. Jen tak nikdy nezestárneme. 

Řešením hádanek a hlavolamů navíc zlepšujeme kognitivní schopnosti, učíme se bystřit své smysl a celkové snímat každičký potřebný detail. To pak můžeme využít kdekoliv v životě. 

Pokud chcete vědět, jak na tom se svou inteligencí a postřehem skutečně jste, vyzkoušejte si naši bleskovou IQ výzvu. O co v ní jde? Na zdánlivě obyčejných obrázcích fotbalisty je schovaných 5 rozdílů. Ty čekají, až je objevíte. 

Nejprve si však řekněme, co na první pohled na obrázcích vidíme. Vidíme zde fotbalistu s číslem na dresu, zelený trávník, branku na góly, ve které sedí brankář.

Vidíte je? 

Vidíme zde modrou oblohu, která se rozprostírá nad fotbalovým hřištěm. Skoro to vypadá na krásný den. Ačkoliv pár mráčků se na obloze přece jen objevilo. Fotbalista je oblečený do červeno modrého dresu a vypadá poměrně radostně. 

Najděte rozdíly v těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Asi je to tím, že dal gól. Tomu i odpovídal fakt, proč brankář v brance sedí na zemi. Možná je naštvaný, že nesplnil svůj úkol a nechytl míč. Obrázky na první pohled vypadají skutečně takřka totožně. 

Přesto vás musíme upozornit, že tomu tak není. Odlišuje je přesně 5 různých rozdílů, které čekají, až je objevíte. Chceme, abyste se nám pochlubili, kde přesně se rozdíly nachází. 

Nastavte si časovač hodinek na 8 vteřin. Víc času vám nedáme. Pak se pozorně zadívejte na oba obrázky a projděte si každý z nich také zvlášť. Čas běží jako o závod. Proto jím nemrhejte. 

Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste rozdíly našli, patří vám veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi skutečné génie. Až 98% zúčastněných při této bleskové výzvě pohoří. 

V případě, že stále nevíte, které rozdíly máme na mysli, nezoufejte. My vám je ukážeme. První rozdíl je v trávníku, který je na druhém obrázku jiný. Druhý rozdíl vidíte v pravé kopačce fotbalisty, na které chybí pruhy. Třetí rozdíl je v čísle dresu. Čtvrtý rozdíl pak vidíte v očích fotbalisty, které má na druhém obrázku zavřené. A poslední rozdíl je na nebi. Na druhém obrázku jsou dva mraky, zatímco na prvním jen jeden.

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, www.bolnews.com