Blesková IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou způsobem, jak zbystřit své smysly a naučit se lépe přemýšlet. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů zlepšujete kognitivní schopnosti, učíte se vnímat všechny potřebné detaily a soustředit naplno svou koncentraci na dané téma. 

Pokud tomu stále nevěříte, tak si to můžete vyzkoušet na naší bleskové IQ výzvě. Přinášíme vám jednoduchý obrázek s ninjou. Přesněji řečeno 2 na první pohled totožné obrázky. 

Na každém z nich je ninja držící zbraň, který má jednu paži při těle a tou druhou krouží kolem své hlavy. Za ním je dům obrostlý zelenými vzrostlými stromy. Sám ninja stojí na zeleném trávníku. 

Někde uprostřed těchto dvou na první pohled stejných výjevů vás ale čeká hádanka, kterou musíte vyluštit. Musíte najít 3 rozdíly, které oba obrázky od sebe odlišují. 

Bude zapotředí naprosté soustředěnosti a samozřejmě nesmíte vynechat jediný detail, který by vás mohl nasměrovat k cíli. Je nutné projít oba obrázky kousek po kousku. 

Pokud jste rozhodnutí tuto bleskovou IQ výzvu vyzkoušet a ověřit si svůj postřeh, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. Připravte si všechny své smysly naši bleskovou IQ výzvu pokořit. 

Najdete 3 rozdíly? 

Je zapotřebí nevynechat jakoukoliv maličkost, která vás může zavést ke kýženému cíli. Čeho všeho jste si všimli? Prohlédli jste si pozorně ona ninji, dům i stromy a zkontrolovali jste oba obrázky jako celek?  

Najdete 3 rozdíly?

Zdroj: Youtube

Všude mohou být ukryté indície, které vám pomohou rozdíly odhalit. Naši bleskovou IQ výzvu navíc ztěžuje fakt, že na její vyřešení máte omezený čas. Přesněji řečeno od nás dostanete pouhých 6 vteřin. Víc ani ťuk. To není mnoho, že? Přesto, pokud budete opravdu pozorní, rozdíly najdete. 

Ty se mohou ukrývat skutečně kdekoliv. Proto hledejte pozorně. Všímejte si barev, tvarů, velikostí a všeho, co chybí nebo přebývá. Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním.
VLOŽIT

Pokud jste na našem obrázku 3 rozdíly našli, pak vám patří veliká gratulace. Vyznačujete se skutečným superpostřehem a patříte mezi ty nejlepší, kterým neunikne žádný detail. Laicky řečeno to znamená, že jste skutečně pozorní. To je vlastnost, kterou jistě využijete v každé oblasti svého života. 

V případě, že stále nevíte, kde se zmíněné tři rozdíly nachází, nezoufejte. Rádi vám je ukážeme. První rozdíl je patrný na kalhotech ninji. Stín na koleni pravého ninji a levého ninjy má jiný tvar. Druhý rozdíl se nachází na stromu vedle domu, který má na pravém obrázku kratší kmen. Poslední rozdíl pak můžete vidět přímo na hlavě ninji, kde na pravém obrázku chybí jakýsi výběžek. Vidíte je? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, timesofindia.indiatimes.com