Pes mezi kamením

Hádanky a hlavolamy si žádají skutečně bystré přemýšlení. Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou jedinečným tréninkem pro náš mozek a všechny mozkové závity. 

Odbornící se shodují, že pravidelným řešením hádanek a hlavolamů můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, smysl pro detail i vizuální vnímání. Je ale potřeba se hluboce zamyslet. 

Bez toho by tot totiž nešlo. Pokud si chcete ověřit, jak na tom se svým postřehem jste, neváhejte si vyzkoušet naši bleskovou IQ výzvu. Vyřešit ji ale zvládnou jen ti nejbystřejší.

Nejprve si nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. K dispozici od nás máte pouhé 3 vteřiny. Ano, není to mnoho, ale jde to. Jen je potřeba pracovat rychle a vyvarovat se případných chyb. 

A o co že vlastně jde? Na obrázku vidíte hromadu kamení. Mezi ním jsou holá místa a pár uschlých stromů. 

Vidíte ho? 

Někde uprostřed tohoto výjevu by měl být schovaný pes. Ano, slyšíte dobře. To je výzva, kterou musíte rozluštit. Musíte objevit psa a ukázat nám, kde přesně se nachází.

Najděte rozdíly v těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Je potřeba být skutečně pozorní. Vnímat obrázek jako celek a zároveň si projít každý kámen zvlášť. Pes může být schovaný skutečně kdekoliv.

Musíte zapojit logiku a nad celým obrázkem se zamyslet. Vnímejte tvary, velikosti kamenů a zbarvení. Nenechte se rozhodit tím, že na vyřešení tohoto hlavolamu máte pouhé 3 vteřiny. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste psa našli, pak vám patří veliká gratulace. Právě jste se zařadili mezi 5 % nejbystřejších jedinců. Laicky řečeno to znamená, že vám neunikne žádný detail. 

Vyznačujete se skutečně bystrým postřehem. Pokud ale stále nevíte, kde by pes mohl být schovaný, nezoufejte. My vám ho ukážeme. Pes se nachází na pravé polovině obrázku. 

Podívejte se na obrázek níže. Tam je pes vyznačený. Tak co, už ho vidíte? Pokud jste tuto hádanku rozluštili až spolu s námi, nebuďte smutní. Hádanky jako ta naše si žádají trénink. Pouze ten z vás v problematice hlavolamů udělá skutečně šampióny. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.thesun.co.uk, www.hydeparkny.us